REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Byki i niedźwiedzie tygodnia

Niedźwiedzie, czyli trzy spółki, którym grozi przecena akcji: Ailleron, PKN Orlen i Wawel

Foto: AFP

1. Ailleron

Ailleron

Foto: GG Parkiet

Przeceniony Ailleron wciąż nie budzi zainteresowania. Ailleron jest po fali wyprzedaży po tym, jak kurs przebił wsparcie w okolicach 9,5 zł. W piątek pod koniec sesji zniżka sięgała ponad 4 proc. przy minimum z tego dnia na 7,74 zł. Z jednej strony oznacza to tworzenie świecy młot, która jest zwykle szansą na pozytywną zmianę notowań. Potrzebne jest jednak również zaangażowanie kapitału, które wskazywałoby na zainteresowanie inwestorów przecenionymi akcjami. W przypadku Ailleronu jak na razie nie widać jednak wzrostu obrotów. Kurs jest obecnie najniżej od około dwóch lat.

2. PKN Orlen

PKN Orlen

Foto: parkiet.com

Akcje PKN Orlen wróciły poniżej poziomu 100 zł. Pod koniec tygodnia akcje PKN Orlen zniżkowały o ponad 2 proc. i należały do jednych z najsłabszych w gronie blue chips. Jednocześnie kurs powrócił poniżej poziomu 100 zł za walor – będącego dość istotną barierą psychologiczną. Teraz należy się spodziewać zejścia w okolice 98 zł, czyli tam, gdzie kurs zatrzymał się pod koniec marca po spadkach od tegorocznych szczytów. Dopiero jego przebicie zwiastowałoby kolejną falę wyprzedaży, prawdopodobnie do około 95 zł za walor petrochemicznej firmy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA