REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

Ostrożny optymizm

Ogólnopolski deweloper Archicom w 2019 r. znalazł nabywców na 1,46 tys. mieszkań, o prawie 7 proc. więcej niż rok wcześniej i przeszło 2 proc. więcej niż w najlepszym dotychczas 2017 r.
Foto: materiały prasowe

Sam IV kwartał wypadł jednak najsłabiej w całym 2019 r. – spółka sprzedała 295 lokali, o ponad 18 proc. mniej rok do roku i 28 proc. mniej kwartał do kwartału.

– Na 2020 r. patrzymy z optymizmem, uważnie obserwując sytuację rynkową i analizując możliwe scenariusze – skomentował Tomasz Ślęzak, wiceprezes Archicomu. – Jestem przekonany, że kluczem do sukcesu dla całej branży będzie jakość i wielkość banku ziemi. W naszym przypadku zasoby są bardzo zadowalające, w zeszłym roku kupiliśmy grunty umożliwiające budowę 3,3 tys. mieszkań, w tym ponad 2 tys. poza Wrocławiem – dodaje.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA