REKLAMA
REKLAMA

Analizy

#WykresDnia: Funt w 2019 roku będzie po…

Ciągła niepewność dotycząca brexitu sprawia, że kurs wymiany brytyjskiej waluty jest jedną z największych zagadek przyszłego roku.
Foto: Fotolia
Foto: pbs.twimg.com

Daniel Winter, dziennikarz zajmujący się rynkiem finansowym w „Financial Times", pokusił się o zebranie prognoz instytucji finansowych dotyczących funta brytyjskiego (konkretnie dla pary GBP/USD). Główną konkluzją z przewidywań ekspertów dotyczących brytyjskiej waluty jest fakt, że... może być różnie. Od prognoz japońskiej instytucji Nomura zakładających dojście aż do poziomu bliskiego 1,6 na koniec 2019 r., do scenariuszy przyjmujących pozostanie kursu GBP/USD na obecnych poziomach.

Tak duży rozstrzał w prognozach dotyczących funta brytyjskiego wynika z ciągle niepewnej sytuacji dotyczącej brexitu. Wielka Brytania powinna opuścić Wspólnotę 29 marca 2019 r. Jednak gabinetowi Theresy May daje się coraz mniejsze szanse na osiągnięcie porozumienia z Unią Europejską, które zaakceptują brytyjscy parlamentarzyści. Rośnie więc prawdopodobieństwo brexitu bez porozumienia. Dodatkowo coraz głośniej mówi się także o trzeciej możliwości, czyli ewentualnym ponownym referendum w sprawie brexitu. Wszystkie możliwości ciągle są realne, a czasu na decyzję jest coraz mniej. Z pewnością taka sytuacja nie pomaga w prognozach analityków.

SAŁ

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA