REKLAMA
REKLAMA

Analizy

Prymusi sezonu wyników

Drugi kwartał 2019 r. dla niektórych spółek okazał się bardzo udany. Czy pozytywna tendencja zostanie podtrzymana w kolejnych okresach?
Fotorzepa

Będący już na finiszu sezon wyników kwartalnych obfitował zarówno w pozytywne, jak i negatywne zaskoczenia. Nie brakowało firm, które zanotowały efektowną poprawę, niejednokrotnie przebijając oczekiwania analityków. Wzięliśmy na celownik spółki, których wyniki na plus rozminęły się z oczekiwaniami inwestorów.

Otoczenie wsparciem dla wyników

Jedną z większych niespodzianek sprawił inwestorom Arctic Paper. Lepsze od oczekiwań rynku wyniki to efekt poprawiającego się otoczenia. Ceny celulozy liściastej, będącej głównym składnikiem kosztów papierniczej grupy, od początku tego roku systematycznie spadają. W ocenie zarządu będzie miało to także istotny wpływ na rezultaty III i IV kwartału. – Ceny celulozy spadają z miesiąca na miesiąc. Sądzę, że do końca tego roku rynek pozostanie w trendzie spadkowym – uważa Michał Jarczyński, prezes Arctic Paper. Mimo to ceny papieru utrzymywały się na stabilnym poziomie, co jest bardzo korzystną sytuacją dla Arctica. – Spadek cen papieru do tej pory był niewielki, ale w dłuższej perspektywie liczymy się z tym, że rynek może wymusić większe obniżki na producentach – wskazuje prezes.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Tylko teraz: kwartalna e-prenumerata Parkietu aż 30% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA