REKLAMA
REKLAMA

Analizy

Najlepiej opłacani są prezesi mBanku i ING Banku Śląskiego

Ustawa kominowa z różnym efektem w państwowych PKO BP i Pekao.
Cezary Stypułkowski mBank 5,06 mln zł Nieco ponad 70 proc. wynagrodzenia szefa czwartego co do wielkości banku w Polsce stanowiła pensja zasadnicza. W 2017 r. zarobił on 3,9 mln zł.
materiały

Najlepiej opłacanym prezesem polskich banków w 2018 r. był Cezary Stypułkowski, szef mBanku – wynika z zestawienia przygotowanego przez „Parkiet". Zarobił blisko 5,1 mln zł, o 28 proc. więcej niż rok wcześniej. Na kolejnych miejscach uplasowali się Brunon Bartkiewicz, prezes ING Banku Śląskiego, którego zarobek wzrósł o 20 proc., do blisko 4 mln zł, oraz Joao Bras Jorge, szef Millennium, którego wynagrodzenie zmalało o 35 proc., do 3,25 mln zł, ze względu na mniejsze dodatkowe świadczenia.

Do czołówki dołączyć może Artur Klimczak, prezes Getin Noble Banku, który w 2017 r. zarobił nieco ponad 5 mln zł. Raport roczny instytucja ta poda jednak dopiero 26 kwietnia.

Sporą różnicę widać w wynagrodzeniu Zbigniewa Jagiełły, prezesa PKO BP, największego banku w Polsce. W 2018 r. otrzymał 1,8 mln zł wobec 3,3 mln zł w 2017 r. Spadek to efekt wprowadzenia tzw. ustawy kominowej. Podobnego skutku nie widać jednak w pensji Michała Krupińskiego, szefa Pekao. Jego miesięczne wynagrodzenie okazało się podobne jak w 2017 r.

 

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA