"Strony podpisały w dniu 06.03.2011 r. tzw. term sheet zawierający uzgodnione przez Strony główne warunki biznesowe i finansowe przyszłej współpracy ("Term Sheet"), które odzwierciedlone będą w umowie o utworzeniu wspólnego przedsięwzięcia oraz innych umowach dotyczących współpracy Stron w zakresie rozwoju i komercjalizacji insulin Biotonu, w tym insulin analogowych ("Produkty")" - czytamy w komunikacie.
Strony uzgodniły ponadto:
- utworzenie przez Bioton i Actavis wspólnej spółki "joint-venture" w ramach której prowadzona będzie komercjalizacja produktów na terytorium Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych, Japonii, Szwajcarii, Islandii, Norwegii, Serbii, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Macedonii, Czarnogóry oraz Słowenii,
- udzielenie przez Bioton Spółce JV określonych praw oraz wyłącznej licencji na komercjalizację (marketing, sprzedaż i dystrybucję) Produktów na Terytorium
- podział zysków ze sprzedaży produktów w proporcji 50/50,
- zasady wspólnego rozwoju produktów, a także wspólnego rozwoju innych produktów biotechnologicznych w ramach Spółki JV oraz podziału związanych z tym kosztów w proporcji 50/50.
Actavis jest jednym z wiodących na świecie koncernów farmaceutycznych rozwijający i wytwarzający nowoczesne leki generyczne. Firma posiada obecnie portfolio ok. 830 leków znajdujących się na rynku, zarejestrowanych w 60 krajach na świecie. Grupa Actavis, powstała w 1956 roku, zatrudnia obecnie ponad 10 tys. pracowników i prowadzi działalność w 40 krajach świata.