Reklama

Qumak: Strata ponad dwa razy większa od oczekiwań

O ponad jedną czwartą potaniały we wtorek akcje spółki Qumak w reakcji na słabe wyniki za 2016 r. Jednostkowa strata netto wyniosła 43 mln zł, podczas gdy analitycy spodziewali się, że będzie o ponad połowę niższa. Zarząd tłumaczy, że na wyniku zaważyły czynniki, które „mają swoje pochodzenie w okresach ubiegłych".
Tomasz Laudy, prezes Qumaka.

Tomasz Laudy, prezes Qumaka.

Foto: Archiwum

– Są to zasadniczo kwestie księgowe, które nie są w większości odzwierciedleniem działalności operacyjnej i cash flow. Po oczyszczeniu wyniku z odpisów i rezerw wynik za czwarty kwartał jest na plusie – zwraca uwagę prezes Tomasz Laudy. Dodaje, że widać ożywienie na rynku, choć wciąż jest ono mało dynamiczne. – Według naszej oceny ta dynamika powinna się zwiększać. Co więcej, notujemy zwyżki w segmencie outsourcingu, a niebawem powinniśmy sprzedać pierwsze symulatory, co pozytywnie wpłynie na wyniki jeszcze w tym roku – deklaruje. Widzi też duże ożywienie w segmencie rozwiązań lotniskowych oraz inteligentnych miast. – Mamy również kilka bardzo obiecujących projektów innowacyjnych produktów i usług, których opracowanie współfinansuje NCBR – dodaje. Liczy, że rok 2017 Qumak zamknie zyskiem operacyjnym.

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama