Reklama

PIE: prawie połowa powiatów w Polsce miewa problem z internetem

Jakość usług dostępu do internetu w Polsce jest nie wystarczająca – wynika z raportu think tanku Polski Instytut Ekonomiczny, kojarzonego z rządem. PIE uważa, że aukcja 5G i przydział pasma 700 MHz może to zmienić. Ma pomysły dla prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Publikacja: 30.11.2021 17:28

PIE: prawie połowa powiatów w Polsce miewa problem z internetem

Foto: Adobe Stock

Polski Instytut Ekonomiczny opublikował dziś raport zatytułowany „Nierównomierna jakość dostępu do internetu w Polsce w dobie pandemii COVID-19”. Przedstawił w nim ocenę i rekomendacje jak poprawić sytuację użytkowników internetowych łączy i osób wykluczonych cyfrowo posiłkując się danymi firmy V-Speed (właściciel platformy Speedtest.pl) dostarczonymi przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Dane te objęły testy prędkości internetu przeprowadzonych przez użytkowników (tak działa Speedtest.pl) w latach 2019-2020.

Pozostało jeszcze 92% artykułu

Tylko 29zł miesięcznie przez cały rok!

Skorzystaj z promocji i czytaj dalej.

Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.

Reklama
Technologie
Vigo Photonics z rekordowymi przychodami w 2025 roku
Technologie
Roszady kapitałowe w Creepy Jar
Technologie
Realizacja zysków na Creepy Jar. Nadal jednak obowiązuje trend wzrostowy
Technologie
Nvidia kontroluje ok. 65 proc. globalnej mocy obliczeniowa AI
Technologie
Rekordowe inwestycje w cieniu pustych portfeli funduszy
Technologie
Szaleństwo na akcjach Creepy Jaru
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama