Noworoczną, poniedziałkową sesję indeksy na warszawskiej giełdzie rozpoczęły od wzrostów. W górę idzie też branżowy WIG.GAMES. Przed południem rośnie o ponad 2 proc., a w górę ciągnie go największa spółka – czyli CD Projekt. Jego akcje drożeją o ponad 3 proc., a kurs atakuje psychologiczny poziom 200 zł. Zwyżce towarzyszą solidne obroty akcjami. Od rana ich wartość przekroczyła  44 mln zł. To dziś najwyższy obrót na GPW (wiceliderem jest Pekao z obrotami sięgającymi obecnie 37 mln zł).

Wśród spółek z sektora gier bardzo dobrze radzi sobie też dziś wrocławskie Ten Square Games, którego wycena rośnie o niemal 4 proc. Według portalu Sensor Tower w grudniu 2021 r. spółka wypracowała 8 mln USD przychodów wobec 7 mln USD w listopadzie i wobec 8 mln USD w październiku. Jak wskazują analitycy DM BDM, „Fishing Clash" wygenerował 6 mln USD (był pobrany 0,6 mln razy), „Hunting Clash" 1,4 mln USD (pobrany 0,5 mln razy), a dodatkowo inne gry dołożyły ponad 0,2 mln USD. Z kolei przejęta przez TSG spółka Rortos wypracowała 0,4 mln USD (wobec 0,4 mln USD w listopadzie). Natomiast „Fishing Clash" w Chinach w wersji na iOS wypracował 0,2 mln USD i był pobrany 0,1 mln razy. Łącznie daje to 8,6 mln USD grudniowych przychodów wobec 8,2 mln USD w listopadzie. Dane te DM BDM ocenia pozytywnie, podkreślając że wynik został wygenerowany przy obniżaniu wydatków na pozyskiwanie użytkowników.

Solidnie wyglądają też szacunki Sensor Tower za grudzień dla Huuuge. Ale w przypadku tej spółki pozytywnej reakcji rynku nie widać. Przed południem jej kurs spada o 0,3 proc. i jest o połowę niższy (25 zł) niż cena akcji w zeszłorocznym IPO (50 zł).