Portfel inwestycyjny na marzec 2024 r. Eksperci nadal z optymizmem patrzą na polskie aktywa

Na rynku walutowym warto stawiać na złotego, a na rynku akcji na polski parkiet. W przypadku surowców i towarów drożeć powinny metale szlachetne – to typy ekspertów do marcowych portfeli foreksowych.

Publikacja: 06.03.2024 06:00

Portfel inwestycyjny na marzec 2024 r. Eksperci nadal z optymizmem patrzą na polskie aktywa

Foto: AdobeStock

Warto było być rynkowym optymistą. Po słabszym styczniu luty przyniósł bowiem wzrost cen wielu ryzykownych aktywów. Szczególnie dobrze radziły sobie akcje, a prognozy mówiące o tym, że w lutym warto stawiać na rynek polski i chiński, znalazły odzwierciedlenie w rzeczywistości. Chociaż pierwsze dni marca stoją pod znakiem korekty, to eksperci, którzy biorą udział w typowaniu portfeli foreksowych, wierzą, że ten miesiąc również może stać pod znakiem większego apetytu na ryzyko.

Złoty faworytem

O ile jednak w lutym widzieliśmy wyraźny ruch w górę na giełdach, o tyle dość spokojnie było na rynku walutowym. Niewielkie zmiany notował przede wszystkim dolar i główna para EUR/USD. Większość ekspertów nadal omija tę parę walutową i woli się skupić na innych aktywach. Dużym powodzeniem cieszy się złoty, który zdaniem typujących powinien pozostawać mocny.

– Na rynku złotego większość pozytywnych wiadomości została już zdyskontowana, jednak przy wysokiej akceptacji dla ryzyka, która powinna być nadal obecna na światowych rynkach w marcu, spekulacyjne szanse na przebicie dołka 4,29 nadal istnieją – uważa Łukasz Wardyn z CMC Markets.

– Złotego wspierają zarówno czynniki krajowe, jak i wysoki popyt na ryzyko na rynkach międzynarodowych – wtóruje Rafał Sadoch z BM mBanku. W złotego, tyle że w zestawieniu z węgierskim forintem, wierzy też Andrzej Kiedrowicz z PKO BP.

– Szybszy napływ środków unijnych na polski KPO oraz neutralna postawa RPP premiuje złotego wśród walut naszego regionu kosztem forinta znajdującego się pod presją mocnych obniżek stóp procentowych przez węgierski bank centralny – uważa Kiedrowicz.

Czytaj więcej

Portfele fundamentalne na marzec 2024 r. W lutym nie było łatwo wygrać z rynkiem

Czas metali szlachetnych

Marzec, a pierwsze dni miesiąca zdają się to potwierdzać, na rynku surowców i towarów ma z kolei należeć do metali szlachetnych. Eksperci wierzą zarówno w złoto, jak i srebro, ale także pallad. – Inwestorzy mogą cieplej spojrzeć na złoto, jeżeli dolar będzie słaby. Znaczenie może mieć też ryzyko geopolityczne – mówi Marek Rogalski, analityk DM BOŚ.

– Perspektywa obniżek stóp przez Fed, obrona psychologicznego poziomu 2000 USD/oz oraz utrzymująca się niepewność geopolityczna powinny nadal wspierać zachowanie złota – wtóruje mu Łukasz Wójcik z BM Pekao.

Wśród typujących nie brakuje też wskazań na srebro, które zazwyczaj charakteryzuje się większą zmiennością niż złoto. I w tym przypadku wiara we wzrosty jest bardzo mocna. W przypadku niektórych osób poparta jest analizą techniczną.

– Srebro konsolidowało się przy około 22,5 USD/oz, czyli dolnym ograniczeniu ruchu bocznego z ostatniego roku. Może to być związane zarówno z rosnącymi rentownościami obligacji skarbowych na świecie (niekorzystna sytuacja dla metali szlachetnych), jak i gorszymi wynikami przemysłu. W dłuższym terminie spodziewalibyśmy się odwrócenia obu opisanych tendencji, co sprzyjałoby obronie wsparcia. Wraz z poprawiającymi się wskazaniami RSI albo MACD może to sugerować odbicie przynajmniej w kierunku 24,5 USD/oz – wskazuje Michał Krajczewski, analityk BM BNP Paribas Bank Polska.

Słońce ma jednak zaświecić też nad palladem, który w ostatnich miesiącach rozczarowywał.

– Pallad spadł w lutym do poziomu najniższego od 2018 r. Słabość palladu to pokłosie między innymi słabego popytu i jednocześnie wskazanie, że branża aut spalinowych jest w kryzysie. W krótkim terminie widzę odreagowanie ceny. Lekkie odbicie już nastąpiło w II połowie lutego, jednak potencjał wzrostów jest zdecydowanie większy, patrząc na skalę wyprzedaży z ostatnich kilkudziesięciu miesięcy – uważa Łukasz Zembik z Oanda TMS Brokers.

Eksperci wykazują także zainteresowanie gazem ziemnym. Ci, którzy w lutym postawili na wzrost jego cen, mocno jednak ucierpieli. Od pewnego czasu widać zaś odbicie w górę notowań i nie brakuje głosów, że ruch ten może mieć jeszcze większy zasięg.

– Sytuacja na rynku gazu wygląda ciekawie. W USA widać jego ewidentną nadpodaż, ale skala dotychczasowej przeceny może wywoływać kolejne działania producentów, tak jak te zapowiedziane przez Chesapeake Energy. Pomimo odbicia w górę w II połowie lutego ceny wciąż wydają się bardzo niskie, co wydaje się stwarzać okazję do kupna – uważa Kamil Cisowski z DI Xelion.

– Głębokie cofnięcie notowań gazu i wzrost ryzyka geopolitycznego jest przesłanką za spekulacyjną długą pozycją na gazie – dodaje Sobiesław Kozłowski z Noble Securities.

Czytaj więcej

Portfel techniczny na marzec 2024 r.: analitycy chcą wygrać z rynkiem dzięki średnim firmom

Akcje na GPW atrakcyjne

O ile luty na rynku surowców i towarów był burzliwy, o tyle na rynku akcji kierunek był w zasadzie jeden: wzrostowy. Eksperci wierzą, że w marcu ten trend zostanie podtrzymany, w szczególności jeśli chodzi o rynek polski. Dotyczy to dużych i małych spółek.

– Korekta z końcówki lutego sprowadziła notowania WIG20 w pobliże szczytów z grudnia ubiegłego roku, ale struktura trendu wzrostowego nie została zachwiana. Wznowieniu zwyżki powinno sprzyjać korzystne dla rynków wschodzących odliczanie do cięć Fedu i EBC – uważa Bartosz Sawicki, analityk firmy Cinkciarz.pl

– Większość indeksów znajduje się w okolicach historycznych szczytów, ale polski rynek, a w szczególności małe spółki, wciąż wydaje się tani. Dodatkowo dobre informacje związane ze środkami z UE powinny wspierać dalsze wzrosty na nieco szerszym rynku – podkreśla Michał Stajniak z firmy XTB.

O ile eksperci wierzą w polski rynek, o tyle zupełnie inne zdanie mają o rynku niemieckim. Ten, mimo że ostatnio też prezentował się bardzo dobrze, a DAX ustanowił nawet nowy historyczny szczyt, nie przekonuje ekspertów.

– Po dobrym początku roku, gdy niemiecka giełda rosła wbrew całej serii rozczarowujących danych makroekonomicznych z tamtejszej gospodarki, w marcu rośnie ryzyko realizacji zysków, które może przedłużyć się nawet na kolejny miesiąc. Sama korekta nie powinna być jednak przesadnie głęboka, w dalszym ciągu bowiem kontynuacja hossy w dalszej części 2024 r. pozostaje scenariuszem bazowym – uważa Marcin Kiepas z firmy Tickmill.

– Poziomy wycen na europejskim rynku, biorąc pod uwagę sytuację gospodarczą, wydają się wymagające. W związku z tym korekta wzrostów z ostatnich czterech miesięcy wydaje się być istotna, zwłaszcza mając na uwadze wyzwania konkurencyjne dla części niemieckich przedsiębiorstw – uważa Mateusz Namysł.

3,8 proc.

dały w lutym zarobić typy Bartosza Sawickiego z firmy Cinkciarz.pl. Strzałem w dziesiątkę było zajęcie długiej pozycji na indeksie Hang Seng China Enterprises

Mieszane wyniki

Luty upływał pod znakiem poprawy nastrojów na światowych rynkach, ale tylko część ekspertów skorzystała z tego otoczenia. Najlepiej odnalazł się Sawicki. Jego typy dały w lutym zarobić 3,8 proc. W dużej mierze wynik ten został „wykręcony” na rynku chińskim, gdzie długa pozycja na indeksie Hang Seng China Enterprise przyniosła ponad 9-proc. zysk. Liderem po dwóch miesiącach tego roku pozostaje Marek Rogalski z DM BOŚ.

Portfele na marzec. Prognozy dla walut, surowców i indeksów

Łukasz Wardyn, CMC Markets

EUR/PLN

Na rynku złotego większość pozytywnych wiadomości została już zdyskontowana, jednak przy wysokiej akceptacji do ryzyka, która powinna być nadal obecna na światowych rynkach w marcu, spekulacyjne szanse na przebicie dołka 4,29 nadal istnieją. Z jednej strony 28 lutego po zbliżeniu się do dołka z grudnia kurs EUR/PLN szybko odbił, ustanawiając minimum wyższe niż 14 grudnia, z drugiej jednak poziom 4,315, który w listopadzie i grudniu był mocnym wsparciem, w lutym był z łatwością i regularnie testowany. Na razie żadna ze stron nie zyskała wyraźnej przewagi, ale zbliżamy się do linii trendu spadkowego rysowanego od września i tutaj możemy doświadczyć rozstrzygnięcia. Wejście: 4,323. Cel: 4,21. SL: 4,41.

Miedź

Pod koniec 2022 roku analitycy Goldmana Sachsa wydali prognozę, że z uwagi na niedobory na rynku miedzi ceny podskoczą do 2025 roku do 15 tys. USD za tonę. Na razie owe niedobory, które mają regularnie powiększać się w kolejnych, przynajmniej dziesięciu latach kompletnie nie przekładają się na wyższe ceny. Warto jednak być czujnym, szczególnie gdy ceny miedzi w końcu wyszły z trendu spadkowego i konsolidują się w trendzie horyzontalnym, zmniejszając średnie dzienne zakresy zmian. Wejście: 378,35. SL: 340,52.

WIG20

Większość indeksów jest w mocnych trendach wzrostowych. Dotyczy to również polskich wskaźników, które jednak ostatnie cztery sesje lutego korygowały się – w pewnym stopniu przez słabość PKN Orlen i KGHM. Przy dobrej koniunkturze w USA, w tym powoli wychodzącym z trendu horyzontalnego indeksie Russell 2000, na nasz rynek może trafić więcej środków zagranicznych inwestorów. Na krajowych inwestorów niestety dalej nie można liczyć. SL: 2296.

Marcin Kiepas, Tickmill

Bitcoin

Bitcoin obecnie jest już krótkoterminowo wykupiony, co grozi spadkową korektę, ale w średnim i długim terminie zwyżki i nowe historyczne rekordy pozostają niezmiennie scenariuszem bazowym. Dlatego ewentualną korektę należy wykorzystać do kupna przed kolejną falą zwyżek. Wejście: 58000. Cel: 75 000. SL: 54 500.

Pszenica

Coraz mniejsze momentum trendu spadkowego i wzrostowe dywergencje na wskaźnikach mogą sugerować, że trwający od dwóch lat trend spadkowy na rynku pszenicy już się zakończył lub za chwilę ulegnie zakończeniu. Wprawdzie wciąż nie widać na horyzoncie przesłanek do rozpoczęcia trendu wzrostowego, ale już odbicie w górę może się pojawić. Wejście: 563. Cel: 690. SL: 530.

DAX

Po dobrym początku roku, gdy niemiecka giełda rosła wbrew całej serii rozczarowujących danych makroekonomicznych z tamtejszej gospodarki, w marcu rośnie ryzyko realizacji zysków, które może przedłużyć się nawet na kolejny miesiąc. Sama korekta nie powinna być jednak przesadnie głęboka, bowiem w dalszym ciągu kontynuacja hossy w dalszej części 2024 roku pozostaje scenariuszem bazowym. Cel: 17 000. SL: 18 250.

Rafał Sadoch, BM mBanku

EUR/PLN

Złotego wspierają zarówno czynniki krajowe, jak i wysoki popyt na ryzyko na rynkach międzynarodowych.

Złoto

W momencie gdy banki centralne przejdą w końcu do komunikowania obniżek stóp, złoto może na trwałe wyjść na wyższe poziomy.

S&P 500

Hossa na Wall Street trwa w najlepsze i nie zmieniło tego nawet oddalenie oczekiwań na obniżki stóp procentowych.

Michał Krajczewski, BM BNP Paribas

EUR/CHF

Para EUR/CHF odnotowała wyraźne odbicie w lutym w górę i doszła do linii trendu spadkowego, który trwa od ubiegłego roku. W tym miejscu obserwujemy zatrzymanie notowań, co wraz z wykupieniem sygnalizowanym przez wskaźniki AT może sprzyjać ponownym zniżkom EUR/CHF. Wejście: 0,953. Cel: 0,94. SL: 0,96.

Srebro

Srebro konsolidowało się przy ok. 22,5 USD, czyli dolnym ograniczeniu ruchu bocznego z ostatniego roku. Może to być związane zarówno z rosnącymi rentownościami obligacji skarbowych na świecie (niekorzystna sytuacja dla metali szlachetnych), jak i gorszym wynikiem przemysłu. W dłuższym terminie spodziewalibyśmy się odwrócenia obu opisanych tendencji, co sprzyjałoby obronie wsparcia. Wraz z poprawiającymi się wskazaniami RSI albo MACD może to sugerować odbicie przynajmniej w kierunku 24,5 USD. Cel: 24,5. SL: 21,5.

S&P 500 Health Care Sector

Sektor ochrony zdrowia wybił się w ostatnim miesiącu z kilkuletniego trendu bocznego. Przy pozytywnym outlooku fundamentalnym oczekujemy, że jest to również czytelny sygnał z punktu widzenia analizy technicznej do ponowienia trendu wzrostowego w dłuższym terminie. W krótszym okresie możliwa jest niewielka korekta do wybitego poziomu (pokonany opór staje się pierwszym wsparciem), która może dać szansę na dogodne zajęcie długiej pozycji. Wejście: 1652. Cel: 1750. SL: 1600

Kamil Cisowski, DI Xelion

USD/THB

Właściwie każde dane napływające z Tajlandii są w ostatnim czasie bardzo słabe. Powoduje to nasilanie się nawoływań do cięcia stóp procentowych, by dać jakikolwiek oddech gospodarce, i może powodować dalsze osłabianie się bahta. Inne lokalne pomysły, np. zasiłki dla obywateli, by pobudzić konsumpcję, tym bardziej nie zwiastują jego aprecjacji.

Gaz ziemny

Sytuacja na rynku gazu wygląda ciekawie. W USA widać jego ewidentną nadpodaż, ale skala dotychczasowej przeceny może wywoływać kolejne działania producentów, tak jak te zapowiedziane przez Chesapeake Energy. Pomimo odbicia w drugiej połowie lutego ceny wciąż wydają się bardzo niskie, co wydaje się stwarzać okazję do kupna. Prognozy pogodowe zwiastują na tyle wysokie temperatury, że również na tym froncie wydaje się, że niewiele złego dla cen gazu może się wydarzyć. Cel: 2,3.

VIX

W lutym trochę zabrakło do osiągnięcia naszego poziomu Take Profit, a po wynikach Nvidii szanse na spadki na amerykańskim rynku zostały przekreślone. Obawiamy się jednak, że co się odwlecze, to nie uciecze – obecna sytuacja zapala z perspektywy kontrariańskiej wszystkie możliwe czerwone lampki, wyceny są nadzwyczaj wysokie, być może przynoszący w ostatnich latach z zadziwiającą regularnością problemy marzec w końcu doprowadzi do przeceny oraz wzrostu VIX. Cel: 18.

Marek Rogalski, DM BOŚ

USD/JPY

Rynek nie do końca wycenia to, że BoJ najpewniej podniesie stopy procentowe już przed wakacjami. Marzec może przynieść ku temu nowe argumenty w postaci spekulacji dotyczących negocjacji płacowych w tamtejszych przedsiębiorstwach.

Złoto

Inwestorzy mogą cieplej spojrzeć na kruszec, jeżeli dolar będzie słaby. Znaczenie może mieć też ryzyko geopolityczne.

VIX

Marzec może cechować większa zmienność na rynkach akcji, biorąc pod uwagę kontekst posiedzenia Fedu.

Łukasz Wójcik, BM Pekao

EUR/USD

Negatywne zaskoczenia dotyczące danych o inflacji oraz mocne dane payrolls oddaliły termin pierwszych obniżek stóp przez Fed. Sprzyjające dane nie spowodowały jednak umocnienia USD, co sugeruje brak mocy amerykańskiej waluty oraz większe szanse na jej osłabienie.

Złoto

Perspektywa obniżek stóp przez Fed, obrona psychologicznego poziomu 2000 USD/uncja oraz utrzymująca się niepewność geopolityczna powinny nadal wspierać zachowanie kruszcu. SL: 1980.

sWIG80

Wysokie poziomy WIG20 skłaniają do poszukiwania okazji w innych częściach rynku. W związku z tym spodziewamy się przekierowania kapitału do mniejszych spółek, czemu sprzyjają efekty sezonowe w pierwszych kwartałach roku. SL: 22 450.

Sobiesław Kozłowski, Noble Securities

USD/CLP

Oczekiwany spadek stopy procentowej w Chile o 2,7 pkt proc. w ciągu roku może być przesadzony, co byłoby przesłanką do umocnienia chilijskiego peso – w szczególności po osłabieniu o około 16 proc. od listopada.

Gaz ziemny

(UNG US)

Głębokie cofnięcie notowań gazu i wzrost ryzyka geopolitycznego są przesłanką za spekulacyjną długą pozycją na gazie. SL: 14,89.

VIX

S&P 500 powyżej 5000 pkt i mocne zachowanie w trakcie sezonu publikacji wyników oraz wąska grupa spółek kontrybuujących do wzrostu indeksu, wraz z redukcją wspaniałej siódemki do wspaniałej czwórki i obawami o banki regionalne w USA w kwestii nieruchomości komercyjnych, przemawiają za longiem na VIX. Wejście: 12,00.

Bartosz Sawicki, Cinkciarz.pl

AUD/USD

Wycena terminu obniżek stóp Fedu została wystarczająco skorygowana. Australijscy bankierzy centralni nie będą spieszyć się z rozpoczęciem luzowania. AUD może być jednym z liderów, gdy USD wznowi trend spadkowy pod wpływem zbliżania się luzowania w USA.

Kukurydza

Ceny kukurydzy spadały na wieloletnie minima ramię w ramię z soją. W przypadku zboża nadpodaż jest mniej ewidentna. Odbiciu z okolic 400 USD/buszel powinny sprzyjać odbudowa chińskich zapasów i słabszy dolar.

WIG20

Korekta z końcówki lutego sprowadziła notowania w pobliże szczytów z grudnia ub.r., ale struktura trendu wzrostowego nie została zachwiana. Wznowieniu zwyżki powinno sprzyjać korzystne dla rynków wschodzących odliczanie do cięć stóp przez Fed i EBC.

Andrzej Kiedrowicz, PKO BP

PLN/HUF

Szybszy napływ środków unijnych na polskie KPO oraz neutralna postawa RPP premiują złotego wśród walut naszego regionu kosztem forinta znajdującego się pod presją mocnych obniżek stóp procentowych przez węgierski bank centralny.

Gaz TTF

Rynkowi gazu dalej ciążą podwyższone zapasy surowca, solidna podaż oraz ograniczone zapotrzebowanie wynikające z rekordowo wysokich jak na tę porę roku średnich temperatur na świecie.

Nikkei 225

Dalsze zwyżki indeksu powinny być wspierane przez napływ kapitału zagranicznego na japoński rynek, taniego jena windującego wyniki eksporterów oraz zapowiedziane przez japoński rząd reformy ładu korporacyjnego.

Michał Stajniak, XTB

AUD/NZD

RBNZ utrzymał stopy procentowe bez zmian. Gospodarka Nowej Zelandii ma się nieco gorzej – spada sprzedaż detaliczna i spadają ceny na rynku nieruchomości. AUD może mieć wsparcie ze strony cen surowców i Chin. Cel: 1,08. SL: 1,053.

Srebro

Na rynku srebra obserwujemy trzeci rok z rzędu deficyt i cena jest niska w relacji do złota. Duża szansa na wzrost prawdopodobieństwa wcześniejszego cięcia stóp przez Fed. Cel: 23,3. SL: 21,9.

sWIG80

Większość indeksów znajduje się w okolicach historycznych szczytów, ale polski rynek, a w szczególności małe spółki, wciąż wydaje się tani. Dodatkowo dobre informacje związane ze środkami z UE powinny wspierać dalsze zwyżki na nieco szerszym rynku. Cel: 25 000. SL: 22 700.

Mateusz Namysł, Santander BM

USD/HUF

Przy przewidywanych mniejszych, niż wcześniej zakładano, obniżkach stóp procentowych w USA w kolejnych kwartałach oraz prawdopodobnej presji inflacyjnej i sytuacji ekonomicznej na Węgrzech przewiduję wzrost USD/HUF.

Złoto

Oczekiwanie mniejszej liczy obniżek stóp procentowych w przypadku największych banków centralnych świata ogranicza relatywną atrakcyjność złota względem rynku obligacji.

DAX

Poziomy wycen na europejskim rynku, biorąc pod uwagę sytuację gospodarczą, wydają się być wymagające. W związku z tym można liczyć na korektę zwyżek odnotowanych w ostatnich czterech miesiącach, zwłaszcza mając na uwadze wyzwania konkurencyjne dla części niemieckich przedsiębiorstw.

Łukasz Zembik, Oanda TMS Brokers

EUR/GBP

Od początku roku kurs EUR/GBP przebywał w krótkoterminowym kanale wzrostowym. Silniejszy GBP w relacji do euro wynikał m.in. z faktu, że rynek zakładał, iż to Bank Anglii będzie bardziej restrykcyjny, obniżając stopę procentową. Uważam jednak, że ten proces dyskontowania się zakończył. Notowania dotarły do okrągłego poziomu 0,85, który jest jednocześnie horyzontalnym wsparciem wynikającym z dołków uplasowanych w lipcu oraz sierpniu 2023 r. Jednocześnie widoczny jest układ odwróconej głowy z ramionami. Najbliższym oporem jest poziom 0,8570 – potencjalna linia szyi. Pokonanie jej powinno otworzyć drogę w kierunku 0,8630, a następnie do 0,87. Cel: 0,87.

Pallad

Pallad spadł w lutym do poziomu najniższego od 2018 r. Słabość palladu to pokłosie między innymi słabego popytu i jednocześnie pokazanie, że branża aut spalinowych jest w kryzysie. W krótkim terminie widzę odreagowanie ceny. Lekkie odbicie już nastąpiło w II połowie lutego, jednak potencjał do zwyżek jest zdecydowanie większy, patrząc na skalę wyprzedaży z ostatnich kilkudziesięciu miesięcy. Notowania dotarły do ważnego wsparcia technicznego – czyli dołka z połowy sierpnia 2018 r. – i uważam, że ten poziom na razie powstrzyma dalszą przecenę metalu. Cel: 1100.

DAX

DAX „wyrwał się” z wcześniejszej krótkotrwałej konsolidacji i zdołał kilkukrotnie poprawiać swoje rekordy, osiągając na początku marca pułap 1740 pkt. Indeks radzi sobie świetnie mimo mocno spowalniającej niemieckiej gospodarki. To efekt tego, że mimo wszystko spółki wchodzące w jego skład radzą sobie naprawdę dobrze, a dodatkowo indeks ma tendencje do poruszania się zgodnie z globalnym trendem, a ten, jak wiemy, jest pozytywny, szczególnie po imponujących wynikach spółki z branży AI – Nvidii. Uważam, że ostatnie zwyżki powinny w kolejnych tygodniach ulec redukcji i moim zdaniem zobaczymy naturalną korektę spadkową do 17 140–17 240 pkt.

Portfel inwestycyjny
Św. Mikołaj na pewno przyjdzie, tylko do kogo? Na co stawiać w grudniu?
https://track.adform.net/adfserve/?bn=77855207;1x1inv=1;srctype=3;gdpr=${gdpr};gdpr_consent=${gdpr_consent_50};ord=[timestamp]
Portfel inwestycyjny
Portfel foreksowy: Listopad przyniesie odwrócenie Trump trade?
Portfel inwestycyjny
Wyższa zmienność pozostanie z inwestorami na dłużej
Portfel inwestycyjny
Portfel forex na wrzesień. Eksperci pewni podwyższonej zmienności i…
Materiał Promocyjny
Cyfrowe narzędzia to podstawa działań przedsiębiorstwa, które chce być konkurencyjne
Portfel inwestycyjny
Portfel inwestycyjny: Rynkowa zawierucha mocno komplikuje sierpniowe typy
Portfel inwestycyjny
W lipcu ryzykowne aktywa znów wracają do łask ekspertów