W poszukiwaniu igły w stogu siana – osiem spółek na lipiec

Połowa roku przynosi spore zmiany w przewidywaniach inwestorów co do perspektyw gospodarczych. Obawy przed recesją zaczynają stawać się faktem, tymczasem inflacja na razie nie gaśnie. Które spółki poradzą sobie w tym warunkach?

LW Bogdanka po silnych zwyżkach w kolejnych tygodniach powinna iść za ciosem

Akcje Lubelskiego Węgla Bogdanki od początku tego roku zyskały już blisko 72 proc.

Bowim na fali trzymiesięcznych zwyżek notowań

Bowim to najsilniejsza pozycja majowego portfela technicznego „Parkietu".

Wraz z czerwcem na GPW powinno się zrobić cieplej

Eksperci od analizy technicznej z większym zainteresowaniem podeszli do małych i średnich spółek. Z jednej strony wskazują na atrakcyjne wyceny, a z drugiej liczą m.in. na pozytywne efekty odreagowania gospodarczego dla finansów firm.

Inwestowanie na GPW, jak szukanie igły w stogu siana

Atmosfera wokół krajowego rynku jest w ostatnich tygodniach wyjątkowo ciężka. Eksperci od analizy technicznej mają różne pomysły, by wygrać z rynkiem. Część sięga po najbardziej przecenione spółki, inni wybierają te ze świecznika.

Kurs Allegro pogłębia historyczne minima

Notowania Allegro w czwartek kilkadziesiąt minut przed końcem sesji zniżkowały o około 5 proc., do 21,43 zł.

Mennica Skarbowa ze zwyżką, ale nie utrzymała szczytów

Akcje notowanej na NewConnect Mennicy Skarbowej okazały się najsilniejszą pozycją w portfelu technicznym „Parkietu" w kwietniu.

Małe, defensywne spółki na celowniku analityków

Aż pięć propozycji do portfela technicznego na kwiecień to firmy z indeksu sWIG80. Do tego w zestawieniu znalazł się też reprezentant z rynku NewConnect. Analitycy stawiają głównie na budownictwo, przemysł i surowce.

JSW pozostaje w portfelu technicznym czwarty miesiąc

Akcje Jastrzębskiej Spółki Węglowej na przełomie lutego i marca wzbiły się na północ. Od tamtego czasu kurs porusza się w ramach ruchu bocznego, pomiędzy około 65 a 80 zł.

WIG20 i pozostałe indeksy dotarły do ważnych barier podaży

– WIG20 znalazł się w dość newralgicznym rejonie cenowym: 2210–2225 pkt. Wymieniony klaster jest utworzony na bazie silnego zniesienia 61,8 proc. całego ruchu spadkowego, zapoczątkowanego jeszcze w październiku 2021 r. – zauważa Paweł Danielewicz, analityk techniczny Santander BM.

Analitycy sięgają po firmy surowcowe i energetyczne

W ostatnich dniach akcje spółek z tych sektorów zyskują po kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt procent dziennie, łamiąc jak zapałki opory. Inwestorzy liczą na zmiany w zakresie dotychczasowych planów transformacji energetycznej.

W portfelu na luty roi się od średniaków

Połowa spółek, na które wskazują na kolejny miesiąc eksperci analizy technicznej, należy do mWIG40, w tym dwie to banki. Przypomnijmy, że od miesięcy jest to grupa firm napędzających krajowe indeksy. Od strony fundamentalnej sprzyja im trwający cykl podwyżek stóp procentowych.

Spółka miesiąca: Selvita znów dociera do górnego ograniczenia kanału bocznego

Przez większość ubiegłego roku Selvita poruszała się w ramach kanału bocznego.

Ostrożne ruchy analityków technicznych na początku roku

W propozycjach na styczeń trudno doszukać się brawury. Trzon portfela składa się ze spółek, które w ostatnich miesiącach raczej nie były na inwestycyjnym świeczniku. Dominują duże firmy.

Banki: Najlepsza grupa 2021 roku

WIG-banki w poprzednich 12 miesiącach wzrósł o ponad 81 proc., co dało mu pierwsze miejsce wśród wszystkich subindeksów na GPW.

Większe spółki pomysłem na niepewnym rynku akcji

W gronie propozycji ekspertów od analizy technicznej na grudzień znalazły się głównie akcje spółek z WIG20 oraz mWIG40. Dominują sektory IT oraz energetyczny. Ten drugi ma za sobą kilka ciężkich tygodni.

Portfel techniczny: Branża gier, biotechnologia, turystyka i…

W propozycjach analityków do portfela technicznego na bieżący miesiąc najwięcej firm pochodzi z mWIG40. Eksperci nadal trzymają się sektora gier, jednak w porównaniu z poprzednim miesiącem z portfela wypadło Huuuge.

Warto szukać okazji do wejścia, gdy mamy trend wzrostowy

Krótka przecena akcji będących w długoterminowym trendzie wzrostowym może być dobrym momentem do zajęcia pozycji i może się okazać dobrą inwestycją – wynika z prognoz ekspertów na sierpień.