Analitycy sięgają po mocne w tym roku przedsiębiorstwa

W propozycjach ekspertów analizy technicznej na marzec roi się od firm z drugiej linii. Część z nich ma już za sobą kilkudziesięcioprocentowe zwyżki w tym roku. Co ciekawe, mamy też tzw. gwiazdę covidową.

Podaż napiera, ale byki nie oddają pola

Po dobrym początku roku krajowe indeksy akcji utkwiły w trendzie bocznym w oczekiwaniu na sygnały z rynków bazowych. Zawsze znajdą się jednak spółki, które mogą się zachować lepiej od szerokiego rynku. Które mają na to szansę w lutym?

Na początek analitycy sięgają po mniejsze spółki

Za nami wymagający rok, w którym analitycy techniczni udowodnili swoje umiejętności. Start nowego roku na ogół sprzyja inwestorom. Analitycy szans na zyski upatrują głównie w małych i średnich spółkach z różnorodnych branż.

Portfel techniczny: Byki poszukają teraz zysków w mniejszych spółkach

Eksperci od analizy technicznej potencjału na zyski w ostatnim miesiącu tego roku doszukują się raczej w firmach o mniejszej kapitalizacji. Z WIG20 w grudniowym zestawieniu pojawia się tylko Grupa Pepco, jednak stawia na nią dwóch analityków.

Mocny zwrot w kierunku spółek cyklicznych

O ile w poprzednim miesiącu w Portfelu technicznym „Parkietu” dominowali przedstawiciele nowoczesnych sektorów gospodarki, o tyle w listopadzie składa się on z akcji reprezentantów bardziej defensywnych branż.

PKN Orlen po słabszym okresie zaczyna łapać wiatr w żagle

Dwóch analityków w listopadowym Portfelu technicznym „Parkietu” postawiło na PKN Orlen, który w poprzednim miesiącu zyskał niecałe 3 proc. przy ponad 11-proc. zwyżce WIG20.

Rozpędzony CD Projekt pokonuje opór 120 zł i dalej zyskuje

Ostatnie tygodnie są bardzo udane dla akcjonariuszy CD Projektu.

Propozycje analityków do listopadowego portfela

Eksperci od analizy technicznej w listopadzie sięgają po firmy mocno związane z surowcami.

Nowe technologie królują w październikowym portfelu

Przy niespotykanej słabości krajowego rynku analitycy szans na zwyżki upatrują wśród reprezentantów nowoczesnych gałęzi gospodarki. Aż trzech postawiło na tę samą spółkę – Allegro. Poza handlową platformą w portfelu roi się od producentów gier.

Udany miesiąc dla Famuru. Spółka wykazuje się siłą na tle rynku

Akcjonariusze Fabryki Maszyn Famur mają za sobą bardzo udany miesiąc. Walory przedsiębiorstwa umocniły się o ponad 7 proc., odrabiając niemal całość strat z sierpnia. Wrzesień był trzecim spośród najlepszych miesięcy w tym roku dla udziałowców firmy. Od początku roku Famur jednak pozostaje pod kreską około 6 proc.

Allegro coraz bliżej testu czerwcowego minimum

Na Allegro w październiku postawiło aż trzech analityków. Spółka obecnie jest po przecenie sięgającej około 45 proc.

Kolejne wsparcia połamane. Nasz rynek wciąż szuka dna

W poprzednim miesiącu analitykom ogółem udało się osiągnąć lepsze wyniki od szerokiego rynku. Na wrzesień część zostaje przy swoich propozycjach, nawet jeśli przyniosły one wcześniej straty. Znów najwięcej wśród typowanych spółek pochodzi z mWIG40.

LiveChat Software po najlepszym miesiącu w tym roku

Wsparte solidnymi wynikami kwartalnymi notowania LiveChatu okazały się najsilniejszą spółką z całej ósemki, wybranej przez analityków do sierpniowego portfela technicznego „Parkietu”. Co ciekawe, akcje w połowie miesiąca wzbiły się powyżej pułapu 100 zł, a następnie, po krótkich perturbacjach, utrzymały się powyżej okrągłego poziomu do końca miesiąca. Również pierwszy dzień września był całkiem udany – po południu akcje technologicznej firmy lekko zwyżkowały przy bardzo słabym zachowaniu całego rynku.

WIG20 w strefie spadkowej światowej tabeli

Do krajowego indeksu dużych spółek przylgnęło już miano najgorszego indeksu na świecie w tym roku. Nic dziwnego – w ostatnich dniach atmosfera na całym świecie jest bardzo trudna, ale podczas gdy WIG20 odbijał się od ściany do ściany w ramach trendu bocznego, główne giełdy starały się odrabiać straty z początku roku. Obecna strata WIG20 to około 34 proc.

W poszukiwaniu siłaczy na słabym rynku

W lipcu polskie indeksy poprawiały notowania, jednak odstawały np. od rynku amerykańskiego. Nasz region boryka się z dodatkowymi ryzykami. Są jednak spółki, które mogą błyszczeć na tle reszty.

W poszukiwaniu igły w stogu siana – osiem spółek na lipiec

Połowa roku przynosi spore zmiany w przewidywaniach inwestorów co do perspektyw gospodarczych. Obawy przed recesją zaczynają stawać się faktem, tymczasem inflacja na razie nie gaśnie. Które spółki poradzą sobie w tym warunkach?

LW Bogdanka po silnych zwyżkach w kolejnych tygodniach powinna iść za ciosem

Akcje Lubelskiego Węgla Bogdanki od początku tego roku zyskały już blisko 72 proc.

Bowim na fali trzymiesięcznych zwyżek notowań

Bowim to najsilniejsza pozycja majowego portfela technicznego „Parkietu".