Śledząc wieści napływające ze spółek giełdowych można wyciągnąć całkiem optymistyczne wnioski. Oczywiście nie brakuje firm, które są na skraju bankructwa. Ale zdecydowanie w przewadze są takie, które wychodzą z kryzysu obronną ręką. – Polskie spółki nauczyły się w ostatnich kilku latach działać w trudniejszych warunkach i mają coraz lepsze fundamenty. Myślę, że jeśli ożywienie zostanie potwierdzone w danych gospodarczych w kolejnych miesiącach, to indeksy mogą kontynuować zwyżki w oczekiwaniu na trwałą poprawę koniunktury w przyszłym roku – mówi Dominik Niszcz, analityk Raiffeisen Centrobanku.