Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 12.11.2019 05:20 Publikacja: 12.11.2019 05:20
Foto: Archiwum
Pekao TFI zapowiedziało przebudowę oferty funduszy. Jak bank zachęca klientów do funduszy?
Obecnie pracujemy nad uzupełnieniem naszej oferty inwestycyjnej z Pekao TFI, podmiotami zagranicznymi oraz krajowymi – w tym ze spółkami z grupy PZU. Ofertę staramy się dostosować do potrzeb klientów. Najszerszą, oczywiście otwartą ofertę funduszy inwestycyjnych, mamy dla klientów private bankingu, co oznacza, że mamy tam też fundusze innych TFI niż Pekao TFI. Klient private bankingu jest bardziej wymagający. W grupie klientów detalicznych koncentrujemy się na ofercie Pekao TFI. Jest ona jedną z najszerszych na rynku – to blisko 40 funduszy. Z uwagi na profil naszych klientów mamy jedną z najbardziej zachowawczych struktur aktywów na rynku. Fundusze, które dominują, to fundusze dłużne. One mają dziś niższy potencjał stóp zwrotu niż jeszcze kilka lat temu, więc komunikujemy klientom, którzy już u nas zainwestowali, że mają dziś również inne możliwości atrakcyjnego pomnażania pieniędzy. Chcemy pokazać, że są też inne rozwiązania niż najbezpieczniejsze (dłużne), z większą zmiennością, ale i szansą na wyższą stopę zwrotu. Strategie, w których aktywną rolę odgrywa zarządzający funduszem. W tym celu do oferty wprowadziliśmy fundusz Kompas Pekao TFI. To świeża strategia, aktywna, uruchomiona w tym roku, więc zarówno doradcy, jak i klienci na razie ją obserwują. Jak to zazwyczaj bywa, fundusze aktywne sprawdzają się w momentach kryzysowych, gdy przychodzą spadki na rynkach akcji. Uzupełnieniem oferty Pekao TFI dla detalu są okresowo dostępne subskrypcje PZU FIZ Akord. To fundusz absolutnej stopy zwrotu, który dobrze odpowiada na aktualną sytuację rynkową, przede wszystkim niskie stopy procentowe. Ma bardzo dobre wyniki inwestycyjne, przy dużej kontroli ryzyka inwestycyjnego. Podobnego produktu nie mieliśmy w swojej ofercie. W zakresie potencjalnej współpracy z PZU obserwujemy też ich rozwiązania pasywne. Dzisiaj tylko TFI PZU posiada w naszym kraju kompetencje dla funduszy pasywnych, czyli podążających za benchmarkami. Fundusze pasywne na świecie dynamicznie się rozwijają i my to widzimy, dlatego analizujemy, w jakim modelu będziemy wdrażali je do oferty.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Rynek mieszkaniowy w Polsce w ostatnich latach to prawdziwa sinusoida. Od zamrożenia rynku po pandemii, przez euforyczne zakupy w okresie rekordowo niskich stóp procentowych, kolejne załamanie popytu po skoku inflacji i napaści Rosji na Ukrainę, po ponowny wzrost rynku stymulowany programem „Bezpieczny kredyt 2 proc.” i kolejny spadek popytu po wygaśnięciu programu.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Po niemal dziesięciu latach od pierwszych zapowiedzi i licznych zwrotach akcji, fuzja Bestu i Kredyt Inkaso najprawdopodobniej dojdzie do skutku. Które obligacje warto mieć w portfelu? Czy da się wyciągnąć wnioski na przyszłość?
Po niemal 10-procentowej korekcie indeks S&P 500 stał się technicznie wyprzedany, a w potencjalnej poprawie pomóc może wzorzec sezonowy, z którym ciekawie komponuje się tegoroczne zachowanie Wall Street. Szkoda tylko, że wyceny amerykańskich blue chips są nadal sporo powyżej historycznej normy.
Polacy chcą korzystać z wielu różnych narzędzi płatniczych. Konsumentom zależy przede wszystkim na możliwości swobodnego wyboru metody płatności, gwarancji wygody i bezpieczeństwa podczas zakupów online i offline oraz dostępie do innowacyjnych rozwiązań – pokazuje raport „Polskie płatności: liczy się możliwość wyboru” („Paid in Poland: A story of choice”) opracowany na podstawie badania przeprowadzonego na zlecenie Mastercard.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Niezależnie od rozmów w Rijadzie polscy przedsiębiorcy mogą liczyć na szanse w relacjach z Ukrainą - mówi Jan Strzelecki, wiceszef działu gospodarki światowej rządowego think tanku Polski Instytut Ekonomiczny.
Pozytywny scenariusz dla Ukrainy jest nadal bardziej prawdopodobny - mówi Kamil Sobolewski, główny ekonomista organizacji przedsiębiorców Pracodawcy RP.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas