Reklama

Aplikacje finansowe podbijają świat

Popularność aplikacji finansowych wzrosła w 2022 r. prawie o dwie trzecie – przy czym osoby z wyżu demograficznego stanowią najszybciej rosnącą grupę demograficzną, która z nich korzysta – wynika z danych deVere Group.

Publikacja: 26.01.2023 05:00

Aplikacje finansowe podbijają świat

Foto: Adobestock

78 proc. klientów wyżu demograficznego (urodzonych w latach 1946–1964) stwierdziło, że w 2022 r. zwiększyło wykorzystanie narzędzi fintech, takich jak aplikacje richtech. Tak samo odpowiedziało 71 proc. przedstawicieli pokolenia X (urodzeni w latach 1965–1980) i 67 proc. milenialsów (urodzonych w latach 1981–1996).

Światowa branża wealthtech rozwija się dynamicznie i zanotowała udany rok 2022, mimo że poziom finansowania był niższy od rekordowych ponad 25 miliardów dolarów, czyli poziomu zanotowanego rok wcześniej. Definicja „wealthtech”, będąca połączeniem słów „bogactwo” i „technologia”, obejmuje rozwiązania cyfrowe, które usprawniają procesy różnych aspektów zarządzania majątkiem. Wraz z płatnościami cyfrowymi, technologią regulacyjną (regtech), technologią ubezpieczeniową (insurtech), richtech jest jednym z podsektorów branży fintech.

6 zł tygodniowo przez rok !

Promocja dotyczy rocznej subskrypcji pakietu subskrypcji Parkiet.com z The New York Times.

Decyzje zaczynają się od PARKIET.COM.

Kliknij i poznaj ofertę.

Reklama
Oszczędzanie
W 2025 r. Polacy stawiali na depozyty bieżące. W 2026 r. też?
Oszczędzanie
Oszczędzanie wysoko na liście noworocznych postanowień Polaków
Oszczędzanie
Obligacje skarbowe dalej kuszą oprocentowaniem. W lutym bez zmian
Oszczędzanie
Polscy seniorzy są otwarci na nowoczesną bankowość
Oszczędzanie
Ponad połowa Polaków planuje więcej oszczędzać – a na co chce wydawać?
Oszczędzanie
W 2026 roku użytkownicy Androida będą bardziej zagrożeni cyberatakami
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama