Pepco i JSW przepisem na sukces w trzecim tygodniu Parkiet Challenge

Zakończył się trzeci tydzień gry giełdowej Parkiet Challenge. Najlepszy wynik w tym okresie wypracował „Bubr”, który zarobił 11,61 proc. Cały czas trwa też walka o awans do wielkiego finału.

Publikacja: 09.12.2023 10:31

Pepco i JSW przepisem na sukces w trzecim tygodniu Parkiet Challenge

Foto: Parkiet

Zakończony tydzień na GPW nie był raczej tygodniem przełomu. WIG20 zyskał niecałe 0,9 proc., a mWIG40 urósł 1,65 proc. Uczestnicy gry giełdowej Parkiet Challenge udowodnili jednak, że nawet na takim rynku można osiągać imponujące stopy zwrotu.

O ile w pierwszym i drugim tygodniu rywalizacji, różnice między czołowymi graczami był jedynie symboliczne, tak trzeci tydzień miał dość wyraźnego lidera. Najlepszy wynik w minionym tygodniu uzyskał gracz posługujący się nickiem „Bubr”, którego stopa zwrotu wyniosła 11,61 proc. Jaki był jego przepis na sukces? Na początku tygodnia gracz ten zamknął z zyskiem zajęte wcześniej pozycje na akcjach Pepco. Zamiast nich w jego portfelu znalazły się papiery JSW, które w zakończonym tygodniu zyskały na GPW prawie 8 proc.

Drugie miejsce w trzecim tygodniu rywalizacji, z wynikiem 9,78 proc., zajęła osoba posługująca się nickiem „monika12”. W pierwszej części tygodnia zamknęła ona zyskowne pozycja na akcjach CCC, a później postawiła na akcje Grupy Azoty, co też było udaną strategią.

Trzecie miejsce zajęła z kolei „foczka”, która osiągnęła stopę zwrotu w wysokości 9,26 proc. W ubiegłym tygodniu również z zyskiem zamknęła ona pozycje na akcjach CCC, a do tego dołożyła zysk na papierach Ten Square Games.

Czytaj więcej

Gra giełdowa „Parkietu” wkracza w decydującą fazę

parkiet.com

Zgodnie z regulaminem dla trzech pierwszych osób w rankingu tygodniowym przewidziane są nagrody rzeczowe. Za pierwsze miejsce jest to konsola Xbox Series X, za drugie smartwatch Garmin Venu 2 (czarny lub biały), zaś za trzecie tablet Lenovo Tab M10 Plus.

Cały czas oczywiście trwa walka o awans do wielkiego finału. Ten ma się odbyć 20 grudnia. Zakwalifikuje się do niego 10 osób z najwyższymi stopami zwrotu po czterech tygodniach rywalizacji Jego zwycięzca otrzyma 15 tys. zł, za drugie miejsce przewidziane jest 10 tys. zł, zaś za trzecie 5 tys. zł. Oprócz tego przewidziane są także nagrody rzeczowe.

Na razie na czele stawki, po trzech tygodniach walki, jest „monika12”. Do tej pory zarobiła ona 23,31 proc. Pierwszą dziesiątkę zamyka gracz z nickiem „Bibek23” z wynikiem 16,06 proc.

W grze bierz udział prawie 1,2 tys. osób. Wciąż jeszcze można do niej dołączyć poprzez stronę gra.parkiet.com i walczyć m.in. o zwycięstwo w rankingu tygodniowym. Do tej pory uczestnicy Parkiet Challenge zawarli prawie 20 tys. transakcji, których wartość wyniosła ponad 33 mln zł. Gracze najchętniej stawiają na papiery Pepco. Zainwestowali w niej 839 tys. zł.

materiały prasowe

Gra giełdowa
Finał przy bardzo zmiennej sesji
Materiał Promocyjny
Nowy samochód w nowej firmie - co warto wiedzieć?
Gra giełdowa
Finał Parkiet Challenge za nami. Mamy nowego mistrza inwestowania
Gra giełdowa
Finał Parkiet Challenge 2023. Kto będzie mistrzem inwestycji?
Gra giełdowa
Pierwszy etap gry za nami. Coraz bliżej wyłonienia mistrza
Gra giełdowa
I etap rozstrzygnięty. Czas na finał Parkiet Challenge
Gra giełdowa
Parkiet Challenge. Część uczestników stawia wszystko na jedną kartę