UKE nałożył karę na członków zarządu TP SA

SA WARSZAWA, 23 maja (Reuters) - Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) nałożył na członków zarządu Telekomunikacji Polskiej SA (TPSA) kary pieniężne za utrudnienia przy uruchamianiu przez Netię i GTS Energis usług szerokopasmowego dostępu do internetu przy wykorzystaniu sieci TP, powstałe zdaniem Urzędu z winy TP SA, poinformował UKE w środę.

Aktualizacja: 20.02.2017 18:20 Publikacja: 23.05.2007 16:22

Kary zostały nałożone na czterech członków zarządu Telekomunikacji Polskiej. Ukarani zostali prezes spółki Maciej Witucki oraz członkowie zarządu Pierre Hamon, Benoit Merel i Jacek Kałłaur.

"Kara nałożona na prezesa TP wyniosła 100 procent miesięcznego wynagrodzenia w przypadku niewypełniania warunków umowy z Netią oraz 50 procent w przypadku umowy z GTS Energis. Wysokość kary dla pozostałych członków zarządu TP wyniosła odpowiednio: 40 procent oraz 20 procent" - głosi komunikat UKE.

Urząd podał, że wysokość wynagrodzenia poszczególnych członków zarządu TP została zastrzeżona jako tajemnica. W ocenie regulatora Telekomunikacja Polska nie wywiązywała się z umów zawartych z alternatywnymi operatorami.

"Klienci TP, którzy zdecydowali się na skorzystanie z usług Net24 i Multimo oferowanych przez Netię i GTS Energis zostali pozbawieni możliwości korzystania z dostępu do usług szerokopasmowych, a także napotkali na wiele problemów związanych z uruchomieniem i aktywacją usługi" - napisano w komunikacie. Telekomunikacja Polska analizuje obecnie przesłaną jej dokumentację o nałożeniu kar na zarząd spółki.

"Na razie analizujemy podstawę prawną nałożenia kary. W najbliższym czasie podejmiemy decyzję co do dalszego procedowania" - powiedział Jacek Kalinowski, rzecznik prasowy grupy TP.

Od decyzji prezesa UKE przysługuje odwołanie do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji.

((Autor: Paweł Bernat; Redagował: Patryk Wasilewski; Reuters Serwis Polski, tel 22 653 9700; [email protected], RM: [email protected])) lplint

Gospodarka
Piotr Bielski, Santander BM: Mocny złoty przybliża nas do obniżek stóp
Gospodarka
Donald Tusk o umowie z Mercosurem: Sprzeciwiamy się. UE reaguje
Gospodarka
Embarga i sankcje w osiąganiu celów politycznych
Gospodarka
Polska-Austria: Biało-Czerwoni grają o pierwsze punkty na Euro 2024
Gospodarka
Duże obroty na GPW podczas gwałtownych spadków dowodzą dojrzałości rynku
Gospodarka
Sztuczna inteligencja nie ma dziś potencjału rewolucyjnego