Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 21.02.2018 04:04 Publikacja: 21.02.2018 04:04
Rentowność amerykańskich obligacji dwuletnich sięgnęła we wtorek 2,24 proc., czyli najwyższego poziomu od dziesięciu lat. Przez ostatnie pięć miesięcy wzrosła ona blisko dwukrotnie. Rentowność amerykańskich dziesięciolatek wzrosła zaś we wtorek rano do 2,93 proc. (później lekko spadała), czyli najwyższego poziomu od stycznia 2014 r. Inwestorzy przygotowywali się na trzydniową serię aukcji amerykańskiego długu, podczas której mają zostać sprzedane papiery warte łącznie 258 mld USD (w tym trzymiesięczne bony skarbowe za 51 mld USD i sześciomiesięczne za 45 mld USD, co jest dużą wartością jak na aukcje papierów tego typu).
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Popyt wzrósł o 3,6 proc. od lutego, wobec mediany szacunków 1,3 proc. w badaniu Bloomberga. Bez dużych zamówień wskaźnik wzrósł o 3,2 proc. Wzrost był powszechny, a przyczyniły się do niego urządzenia elektryczne i transportowe, maszyny, motoryzacja i farmaceutyki.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Friedrich Merz niespodziewanie nie uzyskał poparcia Bundestagu dla swojej kandydatury na nowego kanclerza Niemiec. Może on jednak próbować dalej.
Wiele walut krajów Azji Wschodniej solidnie umocniło się wobec dolara amerykańskiego.
W drugim głosowaniu lider CDU/CSU Friedrich Merz został wybrany kanclerzem Niemiec.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Lider CDU/CSU Friedrich Merz nie zdołał zebrać wymaganego poparcia, by w głosowaniu w parlamencie zostać wybranym kanclerzem Niemiec.
Niepewność dotycząca kondycji gospodarki amerykańskiej przemawia za tym, by Rezerwa Federalna na środowym posiedzeniu wstrzymała się z decyzjami o obniżkach stóp.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas