Hubert Kozieł

Hubert Kozieł

absolwent ISM UW. Autor powieści "Vril. Pułkownik Dowbor"

Akcje chińskie znów są w łaskach u inwestorów

Papiery spółek z Państwa Środka i Hongkongu zaczęły być lepiej postrzegane m.in. przez strategów JPMorgan Chase. Analitycy widzą pole do dalszych zwyżek na tych giełdach.

Trump może zamieszać na rynku

Współzałożyciel funduszu PIMCO uważa, że zwycięstwo Bidena byłoby lepsze dla obligacji.

Bill Gross: Wygrana Trumpa zła dla rynku obligacji

Bill Gross, współzałożyciel funduszu PIMCO, uważa że ewentualna wygrana Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich, mogłaby zamieszać na rynku obligacji.

Chińskie giełdy znów przyciągają inwestorów

Akcje spółek z Państwa Środka i Hongkongu zaczęły być lepiej postrzegane m.in. przez strategów JPMorgan Chase. Analitycy widzą pole do dalszych zwyżek na chińskich giełdach.

Najwyższy przywódca nadal mocno trzyma stery państwa irańskiego

Śmierć prezydenta Raisiego w krótkim terminie niewiele zmieni i nie doprowadzi do wojny. Czerwcowym wyborom prezydenckim mogą jednak towarzyszyć zamieszki wymierzone w rządzącego krajem od 35 lat i posiadającego ogromny majątek ajatollaha Chamenei.

Czy Milei rzeczywiście naprawia gospodarkę?

Ekipie prezydenta udało się nieco okiełznać inflację i wypracować nadwyżkę budżetową. Fundusze hedgingowe zarabiają na argentyńskich aktywach, a ekonomiści narzekają, że polityka obecnych władz sprowadza się głównie do mało przemyślanych cięć.

Nvidia znów rozgrzała rynek

Dobre wyniki spółki sprawiły, że cena jej akcji przebiła 1000 USD. W czerwcu dojdzie do podziału papierów.

Lekka poprawa w europejskim przemyśle i usługach

Wstępne majowe odczyty indeksów koniunktury PMI z Europy Zachodniej pokazują złagodzenie recesji w przemyśle i ożywienie w sektorze usług.

Nvidia rozgrzała emocje inwestorów. Ceny akcji w rok wzrosły o 209 proc.

Akcje Nvidii stały się rekordowo drogie. W handlu posesyjnym ich cena przebiła poziom 1000 dolarów. Inwestorzy reagowali w ten w sposób na dobre wyniki spółki, podwyżkę dywidendy oraz zapowiedź splitu jej akcji.

Oczekiwanie na decyzję SEC znów rozgrzało rynek kryptowalut

To, że regulator nakazał wprowadzenie poprawek do wniosków o uruchomienie ETF-ów opartych na ethereum, sprawiło, że inwestorzy zaczęli się spodziewać ich zatwierdzenia. Dla etheru może to być podobnie silny impuls wzrostowy jak dla bitcoina.