Reklama

Dębica: Popyt na opony ma się dobrze

Rynek odbudował się po pandemii, co znajduje potwierdzenie w rosnących przychodach.
Dębica: Popyt na opony ma się dobrze

Foto: Adobestock

Branża oponiarska weszła udanie w 2022 rok, co dobrze wróży tegorocznym wynikom producentów. Jednym z beneficjentów odbudowy rynku po pandemii jest Dębica. Równocześnie wyzwaniem pozostają rosnące ceny surowców. – Widzimy, że rynek opon odbudował się po pandemii i w ostatnich kwartałach notował systematyczne zwyżki. Natomiast wraz z początkiem letniego sezonu wymiany opon ta dynamika wyhamowała i jest porównywalna z poziomem z 2019 r. Ponadto wskutek wzrostu cen surowców także koszty produkcji opon nadal będą w najbliższym czasie rosły – wskazuje Radosław Bółkowski, szef Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego.

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama