Polimex Mostostal szuka członków zarządu

Ruszył konkurs, ale bez sztywnych ram: funkcje w zarządzie budowlanej zostaną rozdzielone po ocenie kandydatów.

Publikacja: 10.06.2024 08:52

Polimex Mostostal szuka członków zarządu. Rada nadzorcza rozpoczęła konkurs.

Polimex Mostostal szuka członków zarządu. Rada nadzorcza rozpoczęła konkurs.

Foto: Mat. prasowe

Rada nadzorcza budowlanej grupy kontrolowanej przez porozumienie złożone z firm z udziałem Skarbu Państwa (Enea, Energa, PGE i PGNiG Technologie) rozpisała postępowanie w celu obsadzenia dwóch foteli w zarządzie. Mowa jest jedynie o członkach/członkiniach – bez podania konkretnej funkcji. Pod koniec maja rada odwołała prezesa Krzysztofa Figata, w zarządzie zasiada teraz jedynie Maciej Korniluk, wiceprezes ds. finansowych.

Czytaj więcej

Prezes Polimeksu Mostostalu odwołany

Rada nadzorcza Polimeksu Mostostalu chce wyłonić zarząd do końca czerwca

Pisemne zgłoszenia można składać do 17 czerwca, w drugim etapie zostaną przeprowadzone rozmowy z wybranymi osobami. Dlaczego w ogłoszeniu jest mowa tylko o członkach zarządu – bez wskazania, że chodzi o prezesa lub też konkretne funkcje w zarządzie?

- Odpowiedź kryje się w paragrafie 1 ogłoszenia o konkursie: „funkcje pełnione w zarządzie i zakres odpowiedzialności poszczególnych osób zostaną przez radę nadzorczą spółki ustalone po zakończeniu konkursu i po konsultacji z wybranymi kandydatami – mówi Wojciech Bartelski, przewodniczący rady nadzorczej Polimeksu Mostostalu. - Chodzi o to, że dokonując wyboru kandydatów, ocenimy nie tylko ich indywidualne przymioty i kompetencje, ale także porównamy ich doświadczenie, charyzmę, w tym zdolności przywódcze i oczekiwania co do pełnionej funkcji i zakresu odpowiedzialności. Na podstawie tego dokonamy podziału zadań i ustalimy hierarchię wewnętrzną zarządu. Ma to na celu zbudowanie z tych osób możliwie najsilniejszego zespołu, który będzie prowadził Polimex przez kilka kolejnych lat – dodaje. Celem jest, by zarząd został wyłoniony do końca czerwca.

Czytaj więcej

PGE i Polimex Mostostal rozmawiają o gazowych opóźnieniach. Znamy szczegóły

Energetyka już nie dominuje w portfelu Polimeksu Mostostalu

Poza tym, że w spółce zadziałała powyborcza kadrowa miotła, powodem odwołania prezesa Figata miał być dodatkowo spór Polimeksu z jednym z akcjonariuszy – PGE – o opóźnienia w kontrakcie na budowę elektrowni Dolna Odra i Czechnica.

W I kwartale br. Polimex miał 825 mln zł skonsolidowanych przychodów, 19 mln zł zysku operacyjnego i 23 mln zł zysku netto. Wartość portfela zamówień wynosiła 8,5 mld zł z czego 4,1 mld zł przypadało na rynek nafta-chemia-gaz, a 3,2 mld zł na rynek energetyczny.

Budownictwo
Mirbud w ekspresowym trybie chce zebrać pieniądze z emisji na ekspansję na kolei
Materiał Promocyjny
Transakcje M&A - ryzyka, trendy, praktyka
Budownictwo
Rynek mocno stawia na Elektrotim
Budownictwo
Mirbud ruszył z ekspresową ofertą akcji
Budownictwo
Dekpol z rekordowym kursem i pieniędzmi z obligacji
Budownictwo
Polacy boją się wysokich kosztów dyrektywy budynkowej
Budownictwo
Słabsza sprzedaż mieszkań i nastroje deweloperów