DGA odwoła się od decyzji KNF nakładającej na spółkę 200 tys. zł kary. Komisja ukarała DGA, gdyż uznała, że spółka nienależycie wykonywała obowiązki informacyjne w związku z inwestycją w Braster (firma opracowała technologię umożliwiającą wczesne wykrywanie zagrożenia rakiem piersi), a jej komunikaty mogły wprowadzać w błąd. Zarząd giełdowej firmy uważa, że kara została nałożona niezasadnie, a jej wysokość jest nadmiernie restrykcyjna. Dlatego złoży do Komisji wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy.

DGA uzasadnia, że spółka nie uznała umów inwestycyjnych dotyczących spółki Braster za umowę znaczącą (z uwagi na ich strony oraz kwoty zaangażowania DGA). Uznała jednak, że należy poinformować inwestorów o zawartych porozumieniach ze względu na innowacyjność produktu. W związku z odmienną kwalifikacją KNF mogła zatem uznać treść niektórych raportów za nierzetelną i niekompletną.

DGA nie zgadza się również z zarzutem, że publikowane przez spółkę informacje mogły wprowadzać w błąd w odniesieniu do perspektyw wprowadzenia testera na rynek. Zarząd spółki uważa, że informacje opisywały istotne warunki transakcji w taki sposób, by inwestorzy mogli dokonać obiektywnej oceny sytuacji. Przedstawiciele DGA podkreślają ponadto, że na rynek trafiły informacje o konflikcie pomiędzy wspólnikami Brastera oraz o jego trudnej sytuacji finansowej.