W II połowie 2017 r. deweloper powierzchni komercyjnych, który w lipcu zadebiutował na NewConnect, planuje przenieść się na rynek główny GPW.

W najbliższym czasie firma planuje emisję obligacji o wartości do 20 mln zł. Wcześniej była mowa o 15 mln zł.

-Przeprowadzce na GPW będzie towarzyszyć emisja. Jej wartość będzie zależeć od wyceny spółki. Nie chcemy zbytnio rozwadniać kapitału. Emisja objęłaby nie więcej niż 300 tys. akcji - powiedział Bartosz Kazimierczuk, prezes Tower Investments. Teraz kapitał dzieli się na 1,06 mln walorów.

Firma specjalizuje się w budowie obiektów dla sieci sklepów oraz parków handlowych. Wartość portfela projektów - rozumiana jako wstępnie planowana cena sprzedaży inwestycji po zakończeniu realizacji projektu na posiadanych albo objętych umowami przedwstępnymi nieruchomościach - wynosi około 260 mln zł, ambicją jest przekroczenie 300 mln zł.

-Potencjał rynku nie kończy się na sieciach sklepów spożywczych i obiektach handlowych. Te segment jest jeszcze daleki od nasycenia i będzie stanowił fundament naszej działalności. Bardzo duże możliwości rozwoju dają szeroko pojęte usługi, m.in. sieci fast food, stacji benzynowych itp. - powiedział Kazimierczuk.

Ponadto firma buduje własne obiekty na wynajem, m.in. pod marką Shopin. Firma nie wyklucza utworzenia REIT-u na bazie aktywów w portfelu.

Zysk netto Tower Investments po trzech miesiącach wyniósł 3,8 mln zł, prognoza na cały rok mówi o 7 mln zł czystego zarobku. W zeszłym roku zysk wyniósł 5,8 mln zł. 2017 r. ma być jeszcze lepszy - prognoza to 12,8 mln zł.

Debiut Tower Investments na NewConnect odbył się bez emisji. Wiosną br. w ramach pre-IPO firma sprzedała 250,3 tys. papierów po 40 zł. Na pierwszej sesji kurs wzrósł o 45 proc., do prawie 58 zł. W sierpniu kurs zbliżył się do 62 zł, bieżąca wycena to ponad 59 zł.