Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 11.01.2017 07:16 Publikacja: 11.01.2017 07:16
Foto: GG Parkiet
Marcin Kubica, prezes Lubawy twierdzi, że spółka ma spore szanse na pozyskanie zamówienia. – Gdyby udało nam się pozytywnie przejść postępowanie przetargowe, Lubawa USA uzyskałaby jeszcze w 2017 r. kilka milionów dolarów przychodów – mówi. Spodziewa się, że w przetargu weźmie udział około pięciu firm. Do tej pory Lubawa sprzedała systemy maskowania statycznego dla armii amerykańskiej za około 280 tys. dolarów.
Również na innych rynkach zagranicznych, na których Lubawa ma zarejestrowane spółki zależne (Armenia, Ukraina), w najbliższych miesiącach może dojść do ważnych zmian. – Rząd ukraiński przedstawił nam plan zapotrzebowania na nasze produkty. Obecnie czekamy na konkretne zamówienia. W momencie, gdy pula zamówień przekroczy określony przez nas próg rentowności, wówczas razem z naszym partnerem spółką UkrOboronProm będziemy mogli rozpocząć uruchomienie zakładu produkcyjnego na Ukrainie – tłumaczy prezes. Armeński rząd zadeklarował z kolei, że do końca lutego złoży Lubawie konkretnie zamówienia. – Nie jesteśmy zadowoleni z wartości dotychczasowych zamówień, jednak mamy nadzieję, że to się zmieni. W marcu zaplanowaliśmy kolejne spotkanie w celu podjęcia dalszych decyzji o przyszłości spółki Lubawa Armenia – ujawnia Kubica.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Wciąż mamy rynek kupującego, oferta mieszkań jest wysoka, koszt kredytu też. Murapol stawia na wzrost sprzedaży i utrzymanie wyników.
Chociaż deweloper przekazał klientom znacznie mniej mieszkań, to osiągnął lepsze przychody i bardzo dobrą rentowność. Murapol celuje we wzrost sprzedaży w 2025 r.
Budowlany gigant zawalczy o wzrost przychodów w tym roku. Grupa ma gigantyczny portfel zamówień, ale kontrakty stopniowo, a nie błyskawicznie, będą się przekuwać w przychody i zyski. Mocno zdywersyfikowana firma zarzuca nowe – nomen omen – sieci.
Portfel zamówień na historycznym szczycie, ale jego przekuwanie na przychody i zyski nie będzie błyskawiczne. Cel na ten rok to poprawa względem 2024 r.
W tym roku – dokładnie 12 maja – mija 15 lat od giełdowego debiutu spółki, która dziś jest największym konglomeratem finansowym w naszej części Europy. Jak giełdowa historia PZU wygląda z perspektywy czasu i jakie plany ma jedna z największych spółek notowanych w Warszawie?
Zarysowana na początku kwietnia przez szefa NBP perspektywa obniżek stóp podniosła notowania akcji części deweloperów. W start nowego cyklu, po słabym pod względem sprzedaży mieszkań I kw., wierzą już prawie wszyscy. Jak może wyglądać scenariusz ożywienia?
Część inwestorów pozbywa się papierów, godząc się z utratą aż 40 proc. wartości nominalnej. Wyprzedaż odbywa się przy relatywnie małych obrotach. Nadchodzą ważne terminy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas