Reklama
Rozwiń

Tydzień na rynkach. EBC zaskoczył inwestorów

W czwartek padł ostatni już chyba bastion monetarnych gołębi, jeśli nie liczyć Chin. Nie sposób było nadal ignorować nasilającej się inflacji. Reakcja rynków na zwrot nastawienia EBC była jednoznaczna.

Publikacja: 05.02.2022 06:00

Rada Prezesów Europejskiego Banku Centralnego jednomyślnie wyraziła zaniepokojenie wzrostem inflacji

Rada Prezesów Europejskiego Banku Centralnego jednomyślnie wyraziła zaniepokojenie wzrostem inflacji. Na zdjęciu szefowa EBC Christine Lagarde.

Foto: Bloomberg

Rada Prezesów EBC jednomyślnie wyraziła zaniepokojenie wzrostem inflacji do rekordowo wysokiego w historii strefy euro poziomu 5,1 proc. Choć poza tym werbalnym oświadczeniem nie podjęła żadnych konkretnych kroków, które mogłyby zapobiec narastaniu cenowego szaleństwa, to wystarczyło to, by spowodować zdecydowaną reakcję rynków finansowych.

Jastrzębie nad strefą euro

Pozostało jeszcze 97% artykułu
Black Month- zestaw zasilający inwestycje!

Kup roczny dostęp do PARKIET.COM i ciesz się dodatkowym dostępem do serwisu RP.PL i The New York Times na 12 miesięcy.

Reklama
Analizy rynkowe
Rekordowe oszczędności emerytalne Polaków. OFE ciągle mocne
Materiał Promocyjny
Manager w erze AI – strategia, narzędzia, kompetencje AI
Analizy rynkowe
Indeksy giełdowe. Siedmiu liderów i siedmiu maruderów
Analizy rynkowe
Na dywidendy zaliczkowe może liczyć tylko niewielu
Analizy rynkowe
Przecenione spółki mogą być okazją?
Analizy rynkowe
Indeksy sektorowe na GPW. Czas na odrodzenie WIG - Odzież?
Analizy rynkowe
Rewelacyjny miesiąc w wykonaniu polskich akcji
Reklama
Reklama