Wierzytelności

Kruk z polityką dywidendową

Firma windykacyjna Kruk zdecydowała się na przyjęcie polityki dywidendowej. Zakłada ona wypłatę co najmniej 30 proc. skonsolidowanego zysku netto w formie dywidendy.

Piotr Krupa, prezes Kruka

Foto: materiały prasowe

- Dziś jest dla mnie ważny dzień w giełdowej historii Kruka. Wraz z całym zarządem zdecydowaliśmy się wprowadzić politykę dywidendową na lata  2021 – 2024. Wchodząc na  giełdę 10 lat temu w czasie IPO obiecywałem, że Kruk będzie spółką rosnącą. Kapitalizacja Kruka w pierwszym dniu notowań wynosiła 627 mln zł, a dzisiaj po tych latach jest to 6,3 mld zł – 10krotnie więcej, a do tego spółka wypłaciła 589 mln zł zysku do akcjonariuszy. Jestem dumny z tych dokonań. Dziękuję akcjonariuszom za zaufanie - sadzę jednak, że najlepsze lata dla spółki i akcjonariuszy przed nami- wskazuje Piotr Krupa, prezes Kruka.

– Biorąc to pod uwagę, wprowadzenie polityki jest pewnego rodzaju formalizmem, ale również deklaracją wobec akcjonariuszy w okresie wchodzenia na nowe poziomy inwestycyjne przez Kruka. Chcemy być  przewidywalni dla inwestorów pod względem wypłaty dochodów, a jednocześnie zwiększać swoją wartość w czasie i móc dalej rozwijać nasz biznes, Warunek rozwoju jest kluczowy i będziemy go z zarządem brali pod uwagę zawsze przy analizie rekomendacji co do wypłaty dywidendy. Nasza polityka dywidendowa  jest wyjątkowa i charakterystyczna dla najlepszych spółek tj. takich, które potrafią zarówno rosnąć, a jednocześnie dzielić się częścią wypracowanego dochodu ze współwłaścicielami. Wprowadzenie polityki dywidendowej uświetniło 10lecie Kruka na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i naszych rekordowych wyników. Ten rok wprowadza Kruka na nowe poziomy– dodaje szef spółki.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.