Transport

Wielton wykupi udziały w spółce Langendorf później niż planowano

Wielton podpisał nową umowę nabycia pozostałych udziałów w niemieckiej spółce Langendorf, która przejął w 2017 roku.
Foto: materiały prasowe

Nowa umowa wydłużyła do 2025 roku okres kiedy ma nastąpić wykup pozostałych 20 proc. udziałów w spółce Langendorf. Wielton zapłaci co najmniej 2,7 mln euro.Obecnie Wielton ma 80 proc. udziałów Langendorf.

- Zmiany dotyczą m.in. wydłużenia do 2025 roku okresu, po jakim ma nastąpić wykup udziałów. Będzie to połączone z wydłużeniem okresu współpracy z osobą pełniącą obecnie funkcję dyrektora zarządzającego Langendorf, będącą jednocześnie jedynym właścicielem Sprzedającego – wyjaśnia Wielton w komunikacie.

Wydłużenie wykupu ma związek z realizacją celów nowo założonej Langendorf Polska (spółki 100 proc. zależnej od niemieckiego Langendorfa ), która w dłuższej perspektywie ma za zadanie zwiększyć możliwości produkcyjne grupy Langendorf, jak i całej grupy Wielton.

Nowa umowa przewiduje, że przeniesienie własności tych udziałów nastąpić ma 1 stycznia 2025 r., pod warunkiem zawieszającym zapłaty nie później niż do 30 kwietnia 2025 r. Cena sprzedaży uzależniona jest od sumy EBITDA osiągniętej przez grupę Langendorf w latach 2019-2024. - W przypadku EBITDA nie przekraczającej 15 mln euro, cena wyniesie nie mniej niż 2,7 mln euro, a w przypadku realizacji EBITDA na poziomie przekraczającym 24 mln euro, cena przekroczy 6,5 mln euro - informuje Wielton. Umowa nie określa ceny maksymalnej.

W trakcie środowych notowań za akcje Wieltonu płacono na rynku ok. 3,90 zł, co oznacza spadek o ok. 0,5 proc. względem ceny odniesienia z poprzedniej sesji.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.