Transport

OT Logistics. W portach wzrosną przeładunki

W tym roku grupa OT Logistics oczekuje największej poprawy wyników w obszarze portowych przeładunków towarów związanych z hutnictwem, czyli importem rud metali i węgla koksującego oraz eksportem koksu.
Foto: materiały prasowe

– Po rekordowym roku w zakresie przeładunków produktów agro, w roku 2021 spodziewamy się również utrzymania na wysokim poziomie tej grupy towarów. Nie liczymy jednak na istotny wzrost pozostałych towarów drobnicowych – mówi Konrad Hernik, prezes OT Logistics. Przypomina, że według założeń średnioterminowej strategii stabilizacji i rozwoju, kierowana przez niego grupa koncentruje się na obsłudze klientów wykorzystujących drogę morską i obsługę portową w krajowych portach morskich.

Spółka będzie kontynuować działania zmierzające do obniżenia kosztów i zmniejszenia posiadanego majątku do minimum niezbędnego do realizacji założonych celów. – Aktualnie rozważane są dezinwestycje aktywów mniej synergicznych, jak np. spedycji kontenerowej oraz aktywów zagranicznych – informuje Hernik.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.