REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Technologie

XTPL ma memorandum z Koreańczykami. Kurs w górę

Giełdowa spółka oraz azjatycki koncern HPK podpisały memorandum. Otwiera ono drogę do rozpoczęcia negocjacji biznesowych dotyczących umowy licencyjnej.
Foto: Fotorzepa, Grzegorz Psujek

Notowania XTPL rozpoczęły piątkową sesję od mocnych wzrostów. Po godzinie od startu notowań akcje kosztują 127,5 zł, czyli o 6 proc. więcej niż na wczorajszym zamknięciu. Zwyżka to reakcja na informację o nawiązaniu współpracy z dużym azjatyckim graczem, firmą HPK Inc. Rozwija ona i wytwarza urządzenia do naprawy defektów w wyświetlaczach. Jest jednym z głównych dostawców tych rozwiązań dla koncernu LG, którego spółka zależna LG Display odpowiada za 17 proc. światowej produkcji wyświetlaczy , co klasyfikuje ją na drugim miejscu po chińskim BOE , z którym XTPL podpisało niedawno umowę na ocenę technologii, co też przełożyło się na mocny wzrost notowań.

Filip Granek, prezes XTPL podkreśla, że naprawa defektów w wyświetlaczach jest  jednym z dwóch obszarów, w których spółka prowadzi  komercjalizację swojej technologii.

-  Podpisane dziś memorandum z HPK oznacza wejście na kolejny, wyższy poziom w relacji biznesowej z tym partnerem. Co ważne, podobnie jak HPK, preferujemy współpracę w modelu licencyjnym. Jest to rozwiązanie korzystne dla XTPL, bo zabezpieczające nasze interesy – tłumaczy, cytowany w komunikacie prezes Granek.

W podpisanym dokumencie obie strony określiły główne cele biznesowe związane z ewentualną współpracą komercyjną. Partnerzy zainteresowani są zawarciem umowy licencyjnej. Zagwarantuje ona dla HPK dostęp do technologii naprawy defektów w wyświetlaczach, którą producent ten zamierza zaimplementować w wytwarzanych przez siebie urządzeniach, natomiast dla XTPL ma oznaczać stabilne źródło przychodów w kolejnych latach.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA