Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Kapitalizacja Bloober Teamu wynosi 110 mln zł. Spółką zarządza Piotr Babieno.
Niedawno zwiększył zaangażowanie w kapitale krakowskiego studia i chce mieć przedstawiciela w nadzorze. Tymczasem na rynek trafiły nowe informacje związane ze zbliżającym się walnym zgromadzeniem.
Rockbridge TFI zażądało umieszczenia w porządku obrad dodatkowych punktów, dotyczących zmiany wynagrodzeń członków rady nadzorczej, uchwalenia programu motywacyjnego oraz upoważnienia zarządu do skupu akcji. Wniosek o dodanie do porządku obrad uchwał o buy backu i o programie motywacyjnym złożył też inny akcjonariusz: prezes Piotr Babieno. Według proponowanych przez niego założeń objęci programem mieliby być pracownicy oraz inne osoby świadczące usługi na rzecz Bloobera. Docelowo zostaną akcjonariuszami spółki. Miałaby ona przeznaczać na nabycie akcji własnych miesięcznie kwotę równą 2,5 proc. miesięcznego wynagrodzenia brutto danej osoby na jej rachunek maklerski. Akcje przeznaczone dla uprawnionych osób byłyby objęte 10-letnim zakazem sprzedaży.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Pojawienie się komercyjnych, łatwo dostępnych i tanich modeli klasy GPT sprawiło, że hasło „sztuczna inteligencja” zaczęto odmieniać przez wszystkie przypadki. W którym miejscu jesteśmy i dokąd idziemy?
Spółka podpisała kontrakt o wartości do 113 mln zł. To dwa razy więcej niż wynosi wartość całej firmy na giełdzie. - Będziemy nadal składać oferty w postępowaniach ogłaszanych przez podmioty z sektora publicznego-mówi Piotr Żukowski z zarządu yarrl.
W minionym roku dostawcy usług dostępu do internetu, telefonii i płatnej telewizji zanotowali wzrost przychodów, ale wolniejszy niż w 2023 r. Mniej wydali na inwestycje, w tym w infrastrukturę – wynika z najnowszego raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
Poprawiająca się koniunktura makroekonomiczna i łagodzenie polityki pieniężnej pozwalają zakładać, że rynek M&A ponownie wejdzie w fazę ożywienia. Jednak nie będzie to już hurraoptymistyczna cyfrowa hossa, jaką obserwowaliśmy w minionych latach.
Akcjonariusze spółki Neptis zdecydowali o dywidendzie, splicie akcji i zmianie nazwy. - Yanosik to nasz kluczowy produkt, mamy nadzieję że zmiana pozytywnie przełoży się na rozpoznawalność spółki wśród inwestorów - mówi prezes Adam Tychmanowicz.
Technologiczna grupa pokazała wyniki. Są nieco słabsze od prognoz analityków, ale notowania mocno rosną. Dlaczego?