Technologie

CD Projekt: Wycena pod lupą

Od początku roku CD Projekt podrożał o dwie trzecie.
Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski

W ostatnich dniach „przepycha" się z ING Bankiem Śląskim w rankingu najwyżej wycenianych krajowych spółek na giełdzie. Jeszcze kilka dni temu awansował na siódme miejsce, ale po lekkiej przecenie notowań stracił tę pozycję i spadł na ósmą. W piątek jego kapitalizacja wynosiła nieco ponad 24 mld zł, a ING Banku Śląskiego 25,1 mld zł.

Na rynku nie brak wycen biur maklerskich, według których wartość CD Projektu powinna być o kilka miliardów złotych wyższa. Zakładają one duży sukces „Cyberpunka 2077". Dotychczasowe wyniki CD Projektu wspiera natomiast bardzo dobra sprzedaż trzeciej części „Wiedźmina". Spółka liczy też na „Gwinta", choć jego wpływ na całokształt rezultatów jest zdecydowanie mniejszy. Gra jest dostępna na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. CD Projekt właśnie podał, że gra 29 października trafi też na iOS.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.