Technologie

Woodpecker. Branża IT rozpycha się na NewConnect

Spółka technologiczna specjalizująca się w oprogramowaniu poprawiającym komunikację firm we wtorek zadebiutowała na NewConnect. Po południu cena akcji rosła o ponad 22 proc., do niemal 14,7 zł. Wartość obrotów przekraczała 2 mln zł.

Mateusz Tarczyński, prezes Woodpeckera.

Foto: materiały prasowe

Woodpecker działa w modelu „software as a service" (oprogramowanie jako usługa), dzięki czemu jest w stanie rozwijać się bez potrzeby znaczącego powiększania zespołu. W przyszłości firma zamierza m.in. rozszerzać dalsze funkcje aplikacji oraz rozwijać się na rynkach zagranicznych. To właśnie poza granicami Polski spółka posiada 90 proc. swoich klientów. – Nasze dalsze plany opierają się o sprawdzone sposoby rozwoju. Potrafimy sprzedawać nasz produkt, o czym świadczy fakt, że 70 proc. klientów samemu przechodzi przez proces zakupu. Zamierzamy też rozszerzać funkcje naszej aplikacji, ponieważ dzięki temu zwiększamy możliwości automatyzacji sprzedaży, ale i stajemy się interesujący dla nowych grup klientów – wyjaśnił podczas konferencji prezes Woodpeckera Mateusz Tarczyński.

W czerwcu akcjonariusze spółki sprzedali w ofercie ponad 916 tys. akcji po 12 zł każda (nie było emisji). Trafiło do nich 11 mln zł. Ponad 90 proc. akcji objęli więksi inwestorzy. Spółka szacuje, że na przełomie 2022 i 2023 r. zadebiutuje na rynku głównym GPW.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.