REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Virgin chce kooperować z wrocławskim startupem

Spółka, która w planach ma giełdowy debiut, planuje na orbicie Ziemi umieścić konstelację nanosatelitów obserwacyjnych.

Richard Branson zwrócił uwagę na projekt REC.

Foto: Bloomberg

 

REC – tak brzmi nazwa nietypowego projektu, na który pieniądze zbiera SatRevolution. Chodzi o wysłanie na orbitę ponad tysiąca nanosatelitów, które mogłyby posłużyć do tworzenia bardziej precyzyjnych map, przewidywania klęsk żywiołowych, a także mogłyby zostać wykorzystane przez firmy telekomunikacyjne czy wojsko. Przedsięwzięcie zainteresowało miliardera Richarda Bransona. Efekt? Wrocławski startup ma już list intencyjny z należącym do związanego z Bransonem koncernem Virgin, a dokładniej jego kosmiczną spółką Virgin Orbit.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA