Technologie

Najbliższe miesiące będą dla branży IT gorące

Comarch finiszuje przejmowanie od Asseco usług utrzymania systemu informatycznego ZUS. Tymczasem w tle toczy się walka o budowę KSI 2.0.

Janusz Filipiak od lat zarządza Comarchem, którego kapitalizacja wynosi obecnie 1,2 mld zł

Foto: materiały prasowe

Adam Góral zarządza rzeszowskim Asseco Poland, którego kapitalizacja wynosi 4 mld zł

Foto: materiały prasowe

Wskaźnik branżowy WIG-informatyka w styczniu radzi sobie całkiem dobrze. W poniedziałek osiągnął wartość ponad 2060 pkt, a nowy rok zaczął poniżej poziomu 2 tys. pkt. Największy wpływ na indeks ma Asseco, a za nim Comarch. O tych dwóch spółkach w ostatnim czasie jest głośno m.in. z uwagi na ich walkę o kontrakty dla ZUS. Obie dostały zaproszenie do tworzenia KSI 2.0. Teraz ZUS czeka na ich oferty.

Comarch: idziemy zgodnie z planem

Na finiszu jest natomiast proces przejmowania od Asseco przez Comarch usług utrzymania Kompleksowego Systemu Informatycznego ZUS. Zarząd krakowskiej spółki deklaruje, że nie będzie opóźnień.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.