Technologie

TSG: akcje w ABB po 500 zł

Maciej Popowicz oraz Arkadiusz Pernal sprzedali w ramach przyspieszonej budowy księgi popytu walory stanowiące do 9,78 proc. kapitału studia.
Foto: materiały prasowe

Kurs Ten Square Games rozpoczął środową sesję od spadków. Po godz. 9 za akcję trzeba zapłacić 505 zł, co oznacza 8-proc. spadek wobec zamknięcia wczorajszej sesji. Z raportu jaki wczoraj wieczorem trafił na rynek wynika, że Maciej Popowicz oferował do sprzedaży w ABB nie więcej niż 504 024 akcji, stanowiących do 6,94 proc. w kapitale zakładowym spółki (oraz tyle samo w ogólnej liczbie głosów), a Arkadiusz Pernal nie więcej niż 206 412 akcji, stanowiących do 2,84 proc. udziału w kapitale i głosach. Dziś rano spółka podała, że ABB już się zakończyło. Cena sprzedaży akcji została ustalona na 500 zł.

DM BDM podkreśla że  główni akcjonariusze spółki sprzedają swoje udziały po raz drugi. Wartość obecnego pakietu  - przy wtorkowej cenie rynkowej na poziomie 550 zł – to ponad 390 mln zł.

„Rok  temu pod koniec stycznia założyciele TSG wykonali identyczny ruch, sprzedając pakiet 13,31 proc. po 230 zł za sztukę (o 11 proc. niżej niż ówczesny kurs), a jego wartość wyniosła 221 mln zł. Ostatnim razem po przecenie związanej z ABB walory szybko odrobiły straty" – czytamy w porannym biuletynie BDM.

Akcjonariusze sprzedający akcje zadeklarowali, że ich zamiarem jest pozostanie strategicznymi inwestorami w spółce i dalsze wspieranie jej w jej dynamicznym rozwoju. Po zakończeniu ABB Maciej Popowicz będzie posiadać akcje reprezentujące ok 22,2 proc. ogólnej liczby akcji i głosów, a Arkadiusz Pernal  11,1 proc.

W związku z ABB akcjonariusze zobowiązali się wobec Wood & Company Financial Services do przestrzegania ograniczenia zbywalności pozostałych posiadanych po ABB akcji  przez  180 dni od dnia rozliczenia transakcji sprzedaży.

Kurs TSG porusza się w długoterminowym trendzie wzrostowym. Kapitalizacja studia sięga 4 mld zł.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.