Surowce i paliwa

KGHM: Chiński niedźwiedź dołuje kursy

W czwartek notowania miedzi, a w ślad za nimi notowania KGHM, kontynuowały przecenę. Czerwony metal wyceniany był na parkiecie w Londynie już bliżej 9,3 tys. USD za tonę, czyli o blisko 9 proc. mniej niż podczas ostatniego szczytu przed nieco ponad miesiącem.
Foto: Bloomberg

Kurs KGHM świecił na czerwono już w środę, ale pod koniec sesji został wyciągnięty. W czwartek spadał jednak ponownie – nawet o 4,5 proc., do 143,85 zł, czyli poziomu najniższego od listopada zeszłego roku.

Jak zaznacza Dorota Sierakowska, analityk surowcowy DM BOŚ, w krótkim terminie sytuacja na rynku miedzi będzie dynamiczna.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup e-prenumeratę Parkietu i poznaj pakiet korzyści!
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.