Surowce i paliwa

Unimot uruchomił produkcję paneli fotowoltaicznych

Sprzedaż ma ruszyć w październiku. Spółka liczy, że uzyska przewagę nad produktami azjatyckimi, których dostawy są czasochłonne i obciążane wysokimi kosztami logistyki.

Unimot, którego prezesem jest Adam Sikorski, zwiększył w II kwartale wolumen sprzedaży i marże osiągane na handlu olejem napędowym.

Foto: materiały prasowe

Unimot uruchomił produkcję modułów fotowoltaicznych w fabryce PZL Sędziszów w Sędziszowie Małopolskim (woj. podkarpackie). Na nowej linii będzie można wytwarzać kilka rodzajów modułów PV różniących się kolorystyką, kształtem i wymiarami. Obecnie spółka zabiega o ich certyfikację w niemieckim instytucie TÜV. Panele mają trafić do sprzedaży w październiku. Pojawią się m.in. w ofercie należącej do grupy sieci Avia Solar.

Lokalny wytwórca

– Własna linia produkcyjna w pełni polskich paneli fotowoltaicznych wpisuje się doskonale w cele grupy Unimot w obszarze rozwoju tego sektora. Postawiliśmy na sprawdzoną technologię i moc modułów cieszącą się największą popularnością wśród klientów, ponadto wykorzystujemy komponenty światowych liderów, m.in. 3M i DOW – mówi Adam Sikorski, prezes Unimotu. Jego zdaniem przewaga spółki na rynku paneli będzie przede wszystkim widoczna dzięki posiadanym gwarancjom pochodzenia oferowanych produktów, możliwości przeprowadzania szybkiego serwisu i łatwego kontaktu z producentem. – Czas pandemii pokazał, że szczególnie teraz warto postawić na jakość i solidność lokalnego dostawcy. Wybierając polskie panele pochodzące z fabryki PZL Sędziszów, możemy liczyć na większą elastyczność zamówień w porównaniu z produktami azjatyckimi, których zakup wiąże się z długim czasem dostawy i koniecznością pokrycia kosztów logistyki – twierdzi Sikorski.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.