Surowce i paliwa

Orlen w Portfelu. Orlen ruszył z Akademią Inwestowania

Koncern daje każdemu zainteresowanemu możliwość darmowego poszerzenia swojej wiedzy o rynku kapitałowym i bezpiecznym inwestowaniu na giełdzie.
Foto: Adobestock

PKN Orlen w ramach programu lojalnościowego skierowanego do akcjonariuszy zainaugurował Akademię Inwestowania. Z tej jego części mogą jednak skorzystać wszyscy, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o rynku kapitałowym i bezpiecznym inwestowaniu na giełdzie.

- Inwestowanie na rynku kapitałowym może być dobrym sposobem oszczędzania na przyszłość, ale trzeba to robić świadomie. Dlatego ogłaszając program dla inwestorów indywidualnych „Orlen w Portfelu" zapowiadaliśmy, że jego ważnym filarem będzie edukacja - mówi cytowany w komunikacie prasowym Daniel Obajtek, prezes płockiego koncernu. Dodaje, że celem Akademii Inwestowania jest przybliżenie reguł funkcjonowania rynku kapitałowego, ale i zachęcenie do inwestowania długoterminowego. - Liczę, że dzięki naszym działaniom wzrośnie w Polsce liczba wyedukowanych, świadomych inwestorów, którzy będą inwestować w akcje i obligacje polskich spółek notowanych na GPW - twierdzi Obajtek. Z kolei Iwona Waksmundzka, dyrektor wykonawczy ds. strategii i relacji inwestorskich PKN Orlen informuje, że Akademia Inwestowania została podzielona na dwa poziomy. Jeden obejmuje osoby, które dopiero rozpoczynają zarządzać swoim kapitałem, a drugi osoby posiadających już doświadczenie w inwestowaniu. - Zwieńczeniem szkolenia w Akademii Inwestowania będzie możliwość zdobycia prestiżowego certyfikatu, sygnowanego przez CFA Society Poland. Chętni będą mogli przystąpić do pierwszych egzaminów w drugiej połowie 2019 roku - informuje Waksmundzka.

CFA Society Poland, jest polskim stowarzyszeniem międzynarodowego CFA Institute, zrzeszającym ponad 140 tys. profesjonalistów z branży finansowej na całym świecie. W programie znajdują się m.in. takie zagadnienia jak: mechanizmy działania giełdy, zarządzanie portfelem inwestycyjnym czy prawa inwestora. Poza podręcznikiem dostępnym w przystępnej formie, w ofercie są liczne multimedia łącznie z nagranymi wypowiedziami ekspertów polskiego rynku kapitałowego. Poszczególne części podręcznika mają być publikowane stopniowo. Pierwszy, już dostępny rozdział, porusza kwestie związane z makroekonomią. Całość podręcznika dostępna będzie do końca maja. PKN Orlen informuje, że do uruchomienia w programu „Orlen w Portfelu", co miało miejsce w listopadzie ubiegłego roku, na udział w nim zdecydowało się ponad 1 tys. osób. Każdy z akcjonariuszy posiadający przez co najmniej jeden miesiąc minimum 50 akcji koncernu otrzymuje rabaty na prawie 1,8 tys. krajowych stacjach paliw działających pod marką Orlen. Bonusy obejmują zarówno paliwa, jak i ofertę pozapaliwową.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.