Przemysł

Analitycy niżej cenią akcje Forte

Analitycy Noble Securities obniżyli zalecenie meblarskiej grupy do "trzymaj" z "akumuluj". Jednocześnie obniżona została cena docelowa akcji spółki do 51,50 zł z 55 zł poprzednio.
Foto: materiały prasowe

Na zamknięciu czwartkowych notowań za akcje Forte płacono 51,30 zł.

Uwzględniając wyniki osiągnięte w pierwszym półroczu oraz zapowiedzi zarządu dotyczące planowanego wyniku EBITDA grupy w całym roku analitycy zaktualizowali prognozy i rekomendację. Według ich założeń, że w drugim półroczu br. wielkość wolumenów zamówionych mebli przyjmie wartości uzyskane pomiędzy 2019 a 2020 rokiem, natomiast ze względu na wzrost cen i problemy z dostępnością podstawowych surowców do produkcji spodziewają się presji kosztowej wpływającej negatywnie na rentowność. - W drugiej połowie roku zakładamy spowolnienie dynamik przychodów oraz większą presję na rentowności głównie ze względu na wzrost cen surowców i komponentów do produkcji. OIGPM szacuje wzrost kosztów materiałów o 25 proc. dla producentów mebli skrzyniowych. Dodatkowo należy uwzględniać wzrost cen energii, transportu i wynagrodzeń. Efekt podwyżek cen surowców będzie widoczny w wynikach grupy wg. CFO od trzeciego kwartału br. Dodatkowo mocne drugie półrocze 2020 roku stanowić będzie wysoką bazę porównawczą - wskazują analitycy. Nadal uważają jednak, że wyniki powyżej 2020 roku zostaną utrzymane.

Prognoza analityków Noble Securities zakłada, że w 2021 r. zysk netto Forte zwiększy się do ponad 103 mln zł przy prawie 1,25 mld zł przychodów ze sprzedaży.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.