Przemysł

Rawlplug utworzył spółkę w Wietnamie

Rawlplug, wrocławski producent zamocowań stosowanych w przemyśle, zarejestrował w Wietnamie spółkę zależną, która będzie prowadziła działalność produkcyjną polegającą na produkcji wyrobów budowlano-montażowych.
Foto: materiały prasowe

- Utworzenie nowej spółki wpisuje się w główne założenia strategii Grupy Rawlplug w zakresie wzmocnienia pozycji jej spółek zagranicznych i prowadzenia działań mających na celu wejście na nowe rynki, koncentrując się również na rynkach pozaeuropejskich. Grupa rozwija obecnie swoje aktywności na rynkach Europy, Bliskiego Wschodu, Australii, Azji oraz Afryki - podaje Rawlplug w komunikacie.

Pierwotny termin uruchomienia nowej spółki przypadał na koniec I kwartału 2020 roku, ale został przesunięty z uwagi na pandemię Covid-19.

Po I półroczu 2020r. Rawlplug wypracował 383,4 mln zł przychodów ze sprzedaży i 21,9 mln zł zysku netto, co oznacza rok do roku spadek obrotów o 11 proc. i wzrost zysku o 7 proc.

Na zamknięciu piątkowej sesji za papiery Rawlpluga płacono na giełdzie 7,78 zł, co oznacza spadek o 0,3 proc. względem ceny odniesienia z poprzedniej sesji.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.