Pracownicze plany kapitałowe PPK

To jeszcze nie koniec walki na opłaty w PPK

BPS TFI, czyli jeden z najmniejszych podmiotów na rynku PPK, zapowiedział, że do końca 2022 r. zwolni fundusze PPK z opłat.
Foto: Adobestock

Większość promocji, jakie wprowadziły instytucje prowadzące PPK, zakończy się zapewne wraz z tym rokiem.

Bez opłat do 2022 r.

BPS TFI, jeden z najmniejszych obecnie podmiotów na rynku PPK, zdecydował o przedłużeniu promocji dotyczących nowych funduszy emerytalnych. Jak podano, fundusze PPK zarządzane przez BPS TFI nie będą pobierać opłat za zarządzanie do końca 2022 r. „Oznacza to, że pracownicy, którzy oszczędzają z nami w ramach PPK, nie zapłacą za zarządzanie funduszami ani złotówki, dzięki czemu zgromadzone środki będą pracować jeszcze efektywniej" – podkreśla TFI. W 2023 r. stawki będą sięgać od 0,39 proc. do 0,49 proc. Według najświeższego zestawienia serwisu analizy.pl aktywa, jakie BPS TFI zgromadził w funduszach PPK, sięgają 0,1 mln zł. Łącznie zaś z końcem lipca w tego rodzaju funduszach było zgromadzone ponad 1,6 mld zł. Liderem rynku pozostaje PKO TFI z ponad 562 mln zł w funduszach PPK. Oznacza to, że PKO TFI zajmuje ponad 34 proc. rynku PPK. – Przed nami II i III transza wdrażania PPK oraz uruchomienie programów w jednostkach samorządu terytorialnego, z którymi sektor spółdzielczy ściśle współpracuje. Zakładamy finalne osiągnięcie celu, który założyliśmy dla naszego PPK, i zdobycie w 2021 roku od 1 do 2 proc. rynku PPK – zapowiadał niedawno w rozmowie z „Parkietem" Piotr Antonowicz, prezes BPS TFI.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.