REKLAMA
REKLAMA

Parkiet PLUS

Marcin Szuba, Trigon TFI: W biotechnologii liczy się produkt

Marcin Szuba, z lekarzem zarządzającym funduszami medycznymi w Trigon TFI rozmawia Kamil Majcher.

Marcin Szuba, lekarz zarządzający funduszami medycznymi w Trigon TFI.

Foto: Archiwum

Spółki biotechnologiczne prowadzą zupełnie inną działalność niż najliczniej reprezentowana na giełdach grupa firm przemysłowych, handlowych czy surowcowych. Co w przypadku tej branży ma największy wpływ na wycenę?

W mojej ocenie największy wpływ na wycenę powinna mieć ocena produktu, leku czy urządzenia medycznego, nad którym pracuje dana spółka. Należy oszacować, jak prawdopodobne jest na etapie jego rozwoju to, że będzie to produkt skuteczniejszy bądź bezpieczniejszy niż aktualny standard terapeutyczny czy diagnostyczny. Dodatkowym ważnym czynnikiem jest to, jak silny jest bilans. Czy spółka ma wystarczające środki finansowe na przeprowadzenie kosztownego i wieloletniego procesu rozwoju klinicznego i później procesu rejestracyjnego.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Tylko teraz: kwartalna e-prenumerata Parkietu aż 30% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA