REKLAMA
REKLAMA

Oszczędzanie

TOP 5 kont oszczędnościowych. Gdzie zainwestować 10 tys. zł albo 100 tys. zł?

Czy lepiej wolne środki podzielić i szukać z zysków w różnych bankach? A może da się zdeponować dużą kwotę oszczędności na wysoki procent tylko w jednej instytucji? Przedstawiamy aktualny ranking najlepiej oprocentowanych rachunków oszczędnościowych. Do każdego z zestawień wybraliśmy po jednym najwyżej oprocentowanym koncie oszczędnościowym w ofercie danego banku.
Foto: Adobestock

Mając 10 tys. zł klienci zagwarantowane mają w jedenastu bankach od 2,5 proc. do 3,5 proc. zysku w skali roku. Najwięcej zyskamy w Getin Banku na Koncie Oszczędnościowym. 3,5 proc. w skali roku przez 12 miesięcy dla środków do 10 tys. zł otrzyma każdy kto zapewni co miesiąc wpływ w wysokości minimum 1 tys. zł na konto osobiste. Środki nie objęte promocją oprocentowane są według stawek standardowych, tj. od 0,85 proc. dla kwot do 50 tys. zł i do 1,25 proc. dla salda przewyższającego 500 tys. zł. Oferta skierowana jest dla klientów, którzy nie posiadali konta osobistego w Getin Banku w okresie od 11 maja 2017 r. do 30 listopada 2018 r.

Konto Idealnie Proste w Idea Banku zapewnia oprocentowanie na poziomie 3,2 proc. w skali roku. Wskazana stawka naliczana jest do 31 marca 2019 r. i wynosi 3,2 proc. dla salda do 20 tys. zł; 2,5 proc. dla salda powyżej 20 tys. zł (do 200 tys. zł)i wraz z rosnącą kwotą oszczędności maleje do 1,1 proc. dla salda powyżej 1 mln zł.

T- Mobile Usługi Bankowe, Alior Bank i Pekao SA na oferowanych przez siebie Kontach Oszczędnościowych zapewniają klientom zyski w wysokości 3 proc. w skali roku.

Osoby otwierające rachunek Freemium w T- Mobile Usługi Bankowe zarobią 3 proc. w skali roku przez pierwsze trzy miesiące. Przelewając dodatkowo swoje wynagrodzenie na wskazane konto będę po tym czasie otrzymywać 1,5 proc. w skali roku do końca czerwca 2019 r. Oprocentowanie promocyjne dotyczy salda rachunku do 50 tys. zł. Po zakończeniu promocji oraz przekroczeniu wskazanego salda oprocentowanie wyniesie 1,05 proc.

W Pekao S.A specjalna stawka do 3 proc. w skali roku obowiązuje przez 6 miesięcy do kwoty 30 tys. zł. Oprocentowanie dla salda powyżej tej kwoty wynosi 0,7 proc. w skali roku. Promocja jest ważna do 30 kwietnia 2019 r.

W Alior Banku 3 proc. w skali roku otrzymają klienci z aktywną Korzyścią Wyższe oprocentowanie na koncie oszczędnościowym do Konta Jakże Osobistego. Promocja obejmuje środki do kwoty 20 tys. zł. Nadwyżka oprocentowana jest stawką WIBID1M pomniejszoną o 0,5 pkt. proc. Oferta obowiązuje do końca grudnia 2019 r.

Mając oszczędności rzędu 100 tys. zł w dziesięciu instytucjach zarobimy od 2 proc. do 3,5 proc. w skali roku. Najwyższą stawkę gwarantuje ponownie Getin Bank. Mamy tu jednak nieco inną promocję. 3,50 proc. w skali roku, w tym przypadku obowiązuje przez pięć miesięcy dla nowych środków stanowiących nadwyżkę ponad saldo z dnia 6 stycznia 2019 r. Klient korzystający z promocji zobowiązany jest posiadać lub założyć konto osobiste w Getin Banku i wyrazić odpowiednie zgody marketingowe. Środki powyżej 400 tys. zł oprocentowane są od 1,05 proc. do 1,25 proc. w skali roku.

Na Koncie Mocno Oszczędnościowym w Alior Banku zarobić można 2,7 proc. w skali roku. Wystarczy dysponować 100 tys. nowych środków. Stawka obowiązuje przez cztery miesiące. Nowe środki wyliczane są jako nadwyżka ponad saldo depozytów klienta prowadzonych w Alior Banku na dzień 13 listopada 2018 r. Oprocentowanie dla pozostałych środków wynosi 0,89 proc. w skali roku. Promocja trwa do 22 stycznia br.

Wybierając ofertę Banku Millennium również wypracować można 2,7 proc. w skali roku. Stawka obowiązuje na Koncie Oszczędnościowym Profit dla nowych środków. Oprocentowanie ważne jest przez 92 dni dla salda nieprzekraczającego 100 tys. zł. Nadwyżka środków oprocentowana jest według stawki 1,4 proc. w skali roku. Dla pozostałych środków obowiązuje oprocentowanie standardowe, tj. od 0,6 proc. do 1,1 proc. Promocja trwa do końca marca br.

Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus w ING Banku Śląskim gwarantuje zyski na poziomie 2,5 proc. Podwyższone oprocentowanie obowiązuje przez cztery miesiące od momentu otwarcia konta i wymaga wpłaty nowych środków do kwoty 100 tys. zł. Środki ponad wyznaczony limit oprocentowane są stawką 0,7 proc. w skali roku. Tyle samo wynosi oprocentowanie rachunku po wygaśnięciu promocji. Oferta ważna jest do 6 marca.

Osoby, które założą rachunek Citi Priority w Citi Handlowym mają prawo skorzystać z promocyjnej oferty Konta Oszczędnościowego. Otrzymają oprocentowanie w wysokości 2,5 proc. w skali roku. Wskazana stawka obowiązuje w tym przypadku przez okres sześciu miesięcy dla środków do 100 tys. zł. Warunkiem jej otrzymania jest aktywność na koncie osobistym: przez sześć kolejnych miesięcy następujących po miesiącu, w którym otwarto konto oszczędnościowe należy zapewnić wpływ minimum 5 tys. zł na rachunek lub utrzymywać średnie saldo środków w wysokości minimum 30 tys. zł na kontach prowadzonych przez Citi Handlowy, a następnie przez kolejnych sześć miesięcy kalendarzowych dokonywać co najmniej trzech transakcji miesięcznie kartą do rachunku. Standardowa wysokość oprocentowania na Koncie Oszczędnościowym, w zależności od zdeponowanej kwoty, wynosi od 0,1 proc. do 0,8 proc.

Zakładając Rachunek Oszczędzam w Credit Agricole, skorzystać warto z Oferty specjalnej "Na start". Dedykowana jest nowym posiadaczom konta osobistego. Promocyjna stawka – 2,5 proc. w skali roku – obowiązuje dla kwoty do 100 tys. zł przez cztery miesiące. Nadwyżka środków oprocentowana jest na poziomie 0,44 proc. w skali roku.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA