Medycyna i zdrowie

Nestmedic: Niemcy wierzą w polską firmę

Spółka Nestmedic podpisała umowę z funduszem inwestycyjnym Deutsche Balaton Aktiengesellschaft. Niemcy dofinansują firmę z NewConnect około 8,6 mln zł. Obejmą 28 571 obligacji imiennych będących zamiennymi na akcje spółki za ponad 4,285 mln zł. Obligacje będą uprawniały do wymiany na 2,8571 mln akcji Nestmedic.

Patrycja Wizińska- -Socha, prezes Nestmedica.

Foto: Archiwum

Podpisana umowa przewiduje również emisję warrantów subskrypcyjnych dających inwestorowi prawo do objęcia akcji. Zaoferowanych zostanie 2,8571 mln warrantów i każdy będzie dawał prawo do objęcia jednej akcji emitenta po 1,5 zł za papier. Z tytułu konwersji warrantów na akcje spółka może otrzymać ponad 4,2 mln zł.

– Pozyskanie stabilnego inwestora pozwoli nam dynamiczniej realizować działania i znacząco zwiększa naszą wiarygodność w rozmowach z partnerami. Naszym priorytetem pozostaje koncentracja na rynkach zagranicznych – komentuje dla „Parkietu" Patrycja Wizińska-Socha, prezes Nestmedika.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.