Medycyna i zdrowie

Rośnie oferta badań na koronawirusa

BioMaxima, producent podłoży mikrobiologicznych, systemów do oznaczania lekowrażliwości i dystrybutor odczynników, zgłosiła w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (URPL) testy do wykrywania koronawirusa.
Foto: Fotolia

Zgłoszony test został opracowany przez Hangzou AllTest Biotech. To tak zwany szybki test, gdzie materiałem badanym może być krew pełna, osocze lub surowica. Do jego przeprowadzenia nie jest wymagane posiadanie specjalistycznego sprzętu. Wynik jest możliwy do odczytania w okienku testowym po upływie 10 minut.

– Liczymy, że zastosowanie testów przesiewowych w obecnej sytuacji sezonu grypowego umożliwi uniknięcie utrudnień w funkcjonowaniu transportu międzynarodowego, firm i instytucji. Takie postępowanie, które pozwala odróżnić „zwyczajną" grypę od wywołanej koronawirusem, wprowadzane jest już m.in. w Niemczech – podkreśla Łukasz Urban, prezes zarządu BioMaksimy. I dodaje, że oprócz placówek służby zdrowia klientami spółki jest ponad 80 stacji inspekcji sanitarno-epidemiologicznej.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.