Ludzie rynku

Przepływy pozwolą wykupić cały dług z tytułu obligacji

WYWIAD | MARCIN MISZTAL z prezesem i2 Development rozmawia Adam Roguski

Marcin Misztal, prezes i2 Development

Foto: materiały prasowe

Wszyscy notowani deweloperzy podali już wyniki sprzedaży mieszkań w II kwartale, jak wam poszedł ten trudny dla branży okres, ile umów zawarliście?

W II kwartale sprzedaliśmy 14 lokali (w tym umowy rezerwacyjne – red.), wobec 96 w I kwartale. Na wynik miała wpływ pandemia, która szczególnie w kwietniu i maju wpłynęła negatywnie na aktywność klientów. Od czerwca obserwujemy ożywienie na rynku, sprzedaż zbliża się do wyników sprzed pandemii. Zakładamy, że ten trend będzie utrzymany w całej II połowie roku. Widzimy dynamicznie rosnące zainteresowanie gotowymi lokalami lub lokalami w inwestycjach na ukończeniu. Słyszymy od klientów, że traktują inwestycje w takie lokale jako sposób na ochronę kapitału.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.