Ludzie rynku

Zarządzający funduszami pokonał ekonomistów

Koniunkturę w polskiej gospodarce w 2016 r. najcelniej przewidywali Mikołaj Raczyński z Noble Funds TFI, Damian Rosiński z DM AFS i zespół ekonomistów PKO BP.
Foto: Archiwum

Mikołaj Raczyński zarządzający funduszami w Noble Funds TFI

Foto: Archiwum

Redakcje „Parkietu" i „Rzeczpospolitej" już po raz dziewiąty wyłoniły najlepszych analityków makroekonomicznych. Koniunkturę w 2016 r. najcelniej przewidywał Mikołaj Raczyński z Noble Funds TFI. Tym samym został pierwszym w historii konkursu zarządzającym funduszami, który pokonał ekonomistów na ich własnym boisku. Zwycięstwo Raczyńskiego jest szczególne także z tego powodu, że jego przygoda z prognozowaniem zjawisk makroekonomicznych rozpoczęła się właśnie od naszego konkursu. Do 2014 r. brał w nim udział jako student Szkoły Głównej Handlowej, członek SKN Finansów Międzynarodowych (dziś jest to SKN Finansów i Makroekonomii).

Damian Rosiński główny ekonomista Domu Maklerskiego AFS

Foto: Archiwum

Drugie miejsce zajął Damian Rosiński, główny ekonomista Domu Maklerskiego AFS. Trzecia lokata przypadła w udziale zespołowi ekonomistów PKO BP, którym kieruje Piotr Bujak.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na roczny dostęp do parkiet.com
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.