Lokaty

TOP 10 lokat na trzy miesiące. Styczeń 2019 r.

W styczniowym rankingu lokat kwartalnych na kwotę 10 tys. zł zabrało Lokaty Happy od Idea Banku. Po długim okresie czasu produkt został wycofany z oferty. Dziś bank poleca nowym klientom Lokatę HIT z oprocentowaniem 3,8 proc. w skali roku.
Foto: Fotorzepa, Marta Bogacz

4 proc. w skali roku obecnie zarobić można w Nest Banku i PlusBanku. Wystarczy założyć Nest Lokatę Witaj lub Lokatę na Start. Oba depozyty oferowane są klientom otwierającym rachunek bankowy. Wpłaty na lokaty są ograniczone, przelać na nie można od 1 tys. zł do 10 tys. zł.

Drugą pozycję w zestawieniu objął Idea Bank z wspomnianą już Lokatą HIT. Produkt nie wymaga zakładania konta. Na rachunek lokaty wystarczy wpłacić od 500 zł do 1 mln zł.

Oprocentowanie na poziomie 3,5 proc. w skali roku gwarantują swoim klientom BGŻOptima i mBank, odpowiednio na Lokacie Bezkarnej i Lokacie 3,5%. Oferta obu depozytów dedykowana jest nowym klientom otwierającym ROR. Minimalna kwota wpłaty dla jednej i drugiej lokaty, to 500 zł. Górny limit w przypadku mBanku wynosi 10 tys. zł, a BGŻOptima – 20 tys. zł.

Eurobank daje swoim klientom wybór. Ma w ofercie trzy procentową Lokatą na start internetową i trzy procentową Lokatą na start mobilną. Depozyty dostępne są dla klientów aktywujących usługi bankowości internetowej lub instalujących na swoim smartfonie aplikację mobilną. Na lokaty można wpłacić od 500 zł do 10 tys. zł.

O 0,5 pkt. proc. mniej od eurobanku - 2,5 proc. w skali roku- gwarantuje nowym klientom Bank Ochrony Środowiska. Na e-Lokacie na Plusie znaleźć się może od 1 tys. zł do 20 tys. zł. Bank nie stawia żadnych dodatkowych warunków.

Osoby, które aktywują aplikację mobilną Banku Millennium w ciągu następnych 30 dni mają możliwość założenia Lokaty Mobilnej z oprocentowaniem 2,25 proc. w skali roku. Najmniejsza możliwa kwota wpłaty wynosi 1 tys. zł. Graniczny próg przelanych środków wynosi 10 tys. zł.

Na Lokacie na nowe środki w Alior Banku oszczędności pracują na stawce 2 proc. w skali roku. Nie ma obowiązku posiadania konta. Nowe środki wyliczane są według stanu na dzień 15 listopada 2018 r. Minimalna wpłata na depozyt wynosi 1 tys. zł. Łączna wartość lokat 92-dniowych nie może jednak przekraczać 200 tys. zł.

Nowi klienci w BGŻ BNP Paribas mogą zarobić 2 proc. w skali roku zakładając Lokatę na Start i deklarując na nowo otwartym koncie osobistym comiesięczny przelew wynagrodzenia. Na lokatę wpłacać można od 3 tys. zł do 100 tys. zł.

Na Lokacie na nowe środki w PKO BP zyskać można do 1,8 proc. skali roku. Aby ją założyć należy zalogować się w systemie bankowości elektronicznej iPKO lub mobilnej IKO, tam dla posiadaczy konta udostępniany jest wskazany produkt. Najniższa możliwa wpłata środków wynosi 1 tys. zł, nie ma jednak ograniczeń w maksymalnej wysokości depozytu.

Spadło oprocentowanie Lokaty Plus w Toyota Banku. Dziś, na kwartalnym depozycie zarobić można 1,6 proc. w skali roku. Wcześniej bank gwarantował stawkę na poziomie 1,65 proc. w skali roku. . Ofertą objęci są posiadacze konta w Toyota Banku. Minimalna kwota oszczędności zdeponowanych na lokacie wynosi 5 tys. zł. Brak kwoty maksymalnej.

Na dziesiątym miejscu znalazła się Lokata Tradycyjna od Getin Banku. Oprocentowanie depozytu wynosi 1,55 proc. w skali roku. Na start wystarczy zasilić rachunek kwotą nie niższą niż 500 zł. Nie ma limitu wpłat.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.