Handel i konsumpcja

Yestersen: Dobry czas na rozwój

Firma sprzedająca w internecie meble vintage, której udziałowcem jest prezes bukmachera STS Mateusz Juroszek, zapowiedziała przeprowadzenie emisji crowdinwestycyjnej, planuje również debiut na NewConnect. Środki z planowanej emisji zamierza przeznaczyć m.in. na poszerzenie oferty produktów i uruchomienie sprzedaży C2C.

Prezes Yestersena Karol Misztal

Foto: materiały prasowe

– Z jednej strony działamy jako klasyczny dystrybutor dużych, międzynarodowych marek wnętrzarskich, kupując i magazynując produkty – stwierdził prezes Yestersena Karol Misztal. – Równolegle, w wariancie marketplace, obsługujemy podmioty takie jak sklepy vintage, antykwariaty czy mniejsze marki rzemieślnicze. Podążając za trendami, w najbliższym czasie chcemy rozszerzyć działalność także o indywidualnych sprzedawców – dodał.

Wzrost popularności e-commerce Yestersen dostrzega w przyrostach liczby klientów. Choć firma miała w IV kwartale ubiegłego roku rentowne miesiące, to w najbliższym czasie najważniejszy jest wzrost skali biznesu. – W okresie styczeń–kwiecień 2020 r. liczba nowych klientów wzrosła trzykrotnie w porównaniu z 2019 r. Analizując ten sam okres 2021 r., widzimy, że liczba klientów rok do roku podskoczyła dwukrotnie. Szacujemy, że utrzymując obecne tempo, tylko w tym roku pozyskamy tylu klientów co w latach 2016–2020 – podsumował prezes.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.