REKLAMA
REKLAMA

Handel i konsumpcja

Wittchen: Wzrost w eksporcie

44,8 mln zł, o 12 proc. mniej niż rok wcześniej wyniosły przychody polskiego producenta galanterii skórzanej i dodatków luksusowych Wittchen w I kwartale br.
Foto: Fotorzepa, Piotr Kowalczyk

Zamiast 3,4 mln zł zysku operacyjnego firma kierowana przez Jędrzeja Wittchena miała kilkadziesiąt tys. zł straty. Za sprawą niekorzystnych kursów walut wynik netto znalazł się pod kreską ze stratą w wysokości 2,6 mln zł.

Zarząd Wittchenu tłumaczy pogorszenie wyników przede wszystkim epidemią. Podobnie jak inne firmy z branży liczy na to, że uda mu się obniżyć koszty najmu powierzchni handlowej. Śladem LPP zarząd (tworzą go właściciele posiadający 75 proc. akcji) pobiera także symboliczną złotówkę wynagrodzenia. Tak ma być do czerwca. W sieci sprzedaży detalicznej grupy na razie cięć nie widać. W końcu marca Wittchen prowadził 108 własnych punktów sprzedaży detalicznej o łącznej powierzchni 8,66 tys. mkw. Była ona mniejsza o 45 mkw. niż w grudniu, ale większa niż przed rokiem, gdy wynosiła 7,86 tys. mkw. Wittchen tracił przychody w kraju. E-sklepy za granicą dały mu obroty wyższe o 16 proc. niż przed rokiem (blisko 5 mln zł).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA