Handel i konsumpcja

Akardo: Kolejna emisja

Sprzedawca rzemieślniczego obuwia w internecie rozpoczął zbiórkę crowdfundingową na kwotę niemal 1,7 mln zł na platformie Crowdway. W ramach emisji zamierza zaoferować do 160 tys. akcji. Fundusze mają pomóc m.in. w rozwoju działalności na rynku czeskim i słowackim, utworzeniu marki premium Haka Shoes oraz stworzeniu wewnętrznego działu marketingu.
Foto: materiały prasowe

– W tym roku stawiamy na ekspansję zagraniczną. Chcemy, aby Akardo rozpoczęło działalność eksportową do Czech oraz Słowacji. Uruchomienie platform e-commerce na tych rynkach mamy zaplanowane odpowiednio na III i IV kw. 2021 r. – stwierdził Adam Kubarski, prezes Akardo. – Ponadto trwają ostatnie prace nad startem w II kw. tego roku nowej marki Haka Shoes, która od razu będzie oferowana w krajach UE – dodał Kubarski.

Firma sprzedaje ręcznie wykonane obuwie od 2013 r. W ubiegłym roku Akardo obsłużyło ponad 13 tys. zamówień na łączną kwotę 4,4 mln zł. Oznacza to, że względem 2019 r. wartość ta podskoczyła o 1 mln zł. Co ciekawe, spółka ma już za sobą jedną kampanię crowdfundingową, podczas której 500 inwestorów kupiło akcje o wartości 1 mln zł.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.